Divi mazi bērni tika pamesti uz neapdzīvotas salas, lai veiktu kādu dīvainu eksperimentu

2

Pamestā Inčkeitas sala atrodas Fortas upes grīvā, Skotijā. Zināms, ka agrāk, laiku pa laikam, šo vietu pirms vairākiem gadsimtiem apdzīvojuši cilvēki. Šeit veikts arī kāds visnotaļ dīvains “valodas atņemšanas” eksperiments.

Izdevumā “Urban Ghosts” Alise Makgurana raksta: “Tā militāri un stratēģiski bija svarīga sala, tieši tādēļ 14. gadsimta sākumā tā pārcieta vairākus uzbrukumus, kuri turpinājās līdz pat Otrajam pasaules karam.”

Inčkeitas sala ir pilnībā atsvešināta no sauszemes.

Vēsturē zināms laika posms, kad šī sala tika izmantota, lai izolētu tos cilvēkus, kurus piemeklēja nedziedināmas slimības.

1443. gadā karalis Džeimss IV nolēma veikt eksperimentu. Karali tajā laikā sajūsmināja viss, kas saistīts ar zinātni un jaunu zināšanu iegūšanu. Karalis vēlējās uzzināt, vai bērni, kuriem netiek mācīta valoda, spēj paši tādu izdomāt.

Lasi vēl: Mūsu tumšās sirdis: Stenfordas cietuma eksperiments

Šķir lapu tālāk, lai uzzinātu, kas notika eksperimenta laikā!


 

Līdzīgi raksti

Nav komentāru

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

Close