Eiropas Parlamentā nobalso, kad beidzot Eiropā pārtrauks grozīt pulksteņus – tas attiecas arī uz Latviju

“Laika maiņas ieviešana nenesa gaidītos rezultātus, piemēram, elektroenerģijas ietaupīšanu. Tā vietā saņemti nopietni brīdinājumi no ārstiem par riskiem veselībai, ko izraisījusi laika maiņa divreiz gadā,” sacīja EP deputāts no Čehijas Pāvels Svoboda (Eiropas Tautas partija).

 

Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komiteja pirmdien nobalsojusi, ka pulksteņa grozīšana ES jāpārtrauc 2021. gadā.

Marta pēdējā svētdienā pēc diviem gadiem dalībvalstīm pašām jāizvēlas: palikt ziemas laikā vai pāriet uz vasaras laiku un tad palikt tajā. Latvijas valdība pēc Ekonomikas ministrijas ieteikuma iestājas par pastāvīgu vasaras laiku. Tomēr šī pozīcija nav galīga, jo Baltijas valstu premjeri vienojās par kopīgu laika zonu, savukārt Igaunija vēlējās būt vienā laika zonā ar Somiju. Bet Somijas valdība izteikusies par palikšanu ziemas laikā.

Atbalstītajā priekšlikumā, kas tiek virzīts uz EP balsojumu, tiek piedāvāts atcelt sezonas laika maiņu 2021. gadā, dalībvalstīm atstājot izvēli, kurā laika zonā tā paliks. Par savu izvēli dalībvalstīm būtu jāpaziņo Eiropas Komisijai līdz 2020. gada aprīlim.

Lasi arī: Desmit istabas augi, kas ienesīs mīlestību jūsu dzīvē; istabu augi, kurus vajag turēt savā mājoklī 

EP deputāti rosina izveidot koordinējošu mehānismu, ar kura starpniecību dalībvalstis varētu novērtēt izvēlētās laika zonas ietekmi uz iekšējo tirgu. Šajā mehānismā darbotos pa vienam pārstāvim no katras dalībvalsts un viens EK pārstāvis. Viņi kopā apspriedīs un novērtēs valstu lēmumu ietekmi uz vienoto tirgu. Eiropas Komisijai tad būtu jānovērtē dalībvalstu izvēle. Ja tā apgrūtinās vietējo tirgu, tad EK būs tiesības atlikt direktīvas ieviešanu līdz 12 mēnešiem un ar regulu noteikt laika zonas. “Mēs vēlamies pārliecināties, ka iniciatīva neapdraud vienoto tirgu. Tādēļ mēs vēlamies izveidot koordinācijas mehānismu ar mērķi atrast labu risinājumu visām dalībvalstīm,” papildu birokrātiju pamatoja Svoboda.

Pēc Eiropas Komisijas (EK) pasūtījuma veiktajā interneta aptaujā pagājušajā gadā 80% respondentu norādīja, ka atbalsta atteikšanos no laika maiņas. EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers vēlējās pulksteņu grozīšanu atcelt jau šogad: “Eiropieši 2019. gada maijā nebūs sajūsmā, ja mums arī turpmāk divreiz gadā nāksies pagriezt pulksteni, jo tā paredzēts Eiropas noteikumos. Pulksteņa grozīšana jāizbeidz,” viņš septembrī aicināja turpmākajos mēnešos panākt, lai vēl pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izpildītu 2014. gadā apsolīto. Tomēr dalībvalstis tik ātri pārkārtot kalendārus, vilcienu un lidmašīnu reisus nebija spējīgas.

Avots: la.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru