Jaunais gads “Jūras vārtos” iesākas ar divām izstādēm

No 10. janvāra līdz 17. februārim teātra namā “Jūras vārti” skatāmas divas glezniecības izstādes – Sandras Vingres personālizstāde “Zibatmiņa” un Sarmītes Caunes presonālizstāde “AINAVA TETE-A-TETE”.

Sandras Vingres darbus raksturo spilgta krāsu anatomija, akurātas līnijas, grafiska un spēcīga vizuālā valoda. Izstādē “Zibatmiņa” vitālā un svaigā enerģijā reālais un fantāzija sastopas vienuviet.

Par darbu pamatelementu skiču izstrādes posmā izmantota kolāžas tehnika, kur rotaļīgas interpretācijas rezultātā tiek improvizēts ar seniem kokgriezumiem, ornamentu paraugiem, reklāmu grafikām un ilustrācijām, žurnālu izgriezumiem, urbānās kultūras un citiem elementiem. To visu transformējot, māksliniece rada darbus sev raksturīgā, Latvijas mākslas ainai netipiskā, rokrakstā.

Noslogotajā un informācijas pārbagātajā laikmetā katrs attēlotais objekts slēpj sevī atmiņas, stāstus un neapzinātu domu plūsmu. Šī kolektīvā atmiņa, kas piesātināta animētiem efektiem, grafiskām zīmēm un citām reālijām, tieši un netieši veido mūsdienu cilvēka skatu punktu. Nav unikālu vīziju pasaulē, cilvēki domā jau gatavās kategorijās, tapēc darbos māksliniece izmanto bildes ne tikai no personīgā foto arhīva, bet arī atsauces no citu laiku un laikmetu darbiem. Tā ir arī sava veida destrukcija un jaunas kārtības ieviešana, ignorējot mākslas pasaules attēlu hierahiju, kur viena lieta tiek uzskatīta pa mākslu, cita par nevērtīgu nieku. Māksliniece, veidojot dažādu vēstījumu kompozīcijas, pieskaras arī dabas ainavai, kur pasaules enerģija mijas ar vienkāršotu ilustrāciju paņēmieniem, tomēr nepazaudējot arī dabā sastopamās formas, krāsas un skaistumu.

Sarmīte Caune izstādē “AINAVA T?TE-?-T?TE” atklāj savu kaislību uz ainavu glezniecību. Vienuviet skatāmas mākslinieces gleznas, kas tapušas plenēros tepat Latvijā, Polijā, Eiropas saulainajās dienvidu zemēs un Marokā. Dabas skatus, kur netrūkst saules, jūras, palmu, tuksneša, smilšu pļavu un parku, pilsētvides kadrus ar laivu piestātnēm, tirgus laukumiem un ieliņām caurauž niansēts noskaņu tvērums, filigrāna krāsu izjūta un izvēle. Mākslinieces skatītājam ļauj notvert katra mirkļa burvību un vienreizīgumu, kur jūtams vieglums, prieks un patiesa brīvība.

Sarmītes Caunes izstādes atklāšana un tikšanās ar autori notiks 16. janvārī plkst.18:00 teātra nama “Jūras vārti” mazajā izstāžu zālē.

Ieeja bez maksas.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru