Lūk, kāpēc biežāk jāmazgā dvieļi – nepakļauj sevi riskam!

Higiēnas eksperts profesors Filips Tjerno iesaka mazgāt dvieļus jau ik pēc trim lietošanas reizēm, lai izvairītos no vannas istabas mikrobu infekcijām.

Turklāt noteikti jāļauj dvielim pilnībā izžūt starp katru lietošanas reizi.

“Ir jābūt uzmanīgiem,” pamāca profesors. “Mitrs dvielis ir augošs. Ja dvielim ir aromāts, tas nozīmē, ka uz tā vairojas mikrobi, un to vajag izmazgāt.”

Profesors piebilst, ka ir grūti spriest, vai uz dvieļiem augošie mikrobi ir kaitīgi cilvēkam. Viņš apgalvo, ka vairums no cilvēku mājokļos dzīvojošajām baktērijām ir nekaitīgas. Taču tiem, kuri dvieli dala ar vēl kādu cilvēku, saslimšanas risks ir daudz lielāks. Tas tā ir tādēļ, ka cilvēka ķermenim jānonāk kontaktā arī ar mikroorganismiem, pie kuriem viņa ķermenis nav pieradis.

Lasi vēl: 10 lietas tavā mājā, kuras regulāri jāmaina: ilgāka uzglabāšana var būt bīstama!

To starpā ir arī “Staphylococcus aureus” baktērija, kas var kļūt par iemeslu augonim, pinnei vai infekcijai.

Avots: dailymail.co.uk


 

Līdzīgi raksti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

Close