Uzņēmējs Bergs: Skolu sistēma jau 30 gadus ir stulba un nejēdzīga

“Tas naratīvs par skolotājiem kā cietējiem ieliek dienas kārtībā nepareizo jautājumu. Īstais jautājums ir par izglītības kvalitāti,” paudis  uzņēmējs Normunds Bergs. Par to raksta portāls la.lv.

“Skolas ir priekš bērniem, nevis skolotājiem – skolas nav skolotāju dienas centrs vai glābšanas pasākums. Skolas ir mācību iestādes, kurās mums ir jādod iespējami labākā izglītība saviem bērniem,” komentējot skolotāju plānus piketēt, ja budžetā netiks atrasti līdzekļi algu paaugstināšanai, RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” ar viedokli dalījās N.Bergs.

“Skolotājiem neapšaubāmi vajadzētu saņemt lielākas algas, bet skolotāji tik pat neapšaubāmi ir par daudz un arī skolas ir par daudz, skolēni – par maz, tādēļ šīs skolas ir jāreformē,” viņš turpināja.

Viņš uzskata, ka nepieciešams publiski atklāt visās valsts skolās strādājošo skolotāju algas, lai saprastu, kāda ir situācija:

“Visi raud par to mazo likmi, bet to var sakabināt kopā ar dažādām piemaksām – tā veidojas nauda, ko skolotājs saņem uz rokas. Tad atklātos brīnumu lietas starp dažādiem pagastiem un dažādām skolām, cik saņem skolotājs.”

 

LA.lv
Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru