15 nostrādāti gadi Īrijā un atgriešanās mājās: Justīnes tēta stāsts

Žurnāliste Justīne Savitska izveidojusi dokumentālu raidījumu sēriju par savu tēti, kurš 15 gadus ir strādājis Īrijā, bet tagad atgriezies mājās. “Tēta projekts” būs klausāms un skatāms lsm.lv un Latvijas Radio ēterā.

Šis ir patiess stāsts par vienas Latvijas ģimenes pieredzi, kuru skārusi aizbraukšana no Latvijas un tagad – arī atgriešanās, informē radio. Dokumentālā stāsta autore Justīne Savitska uzsver, ka viņas ģimenes stāsts ir unikāls, jo skar tieši viņu, gan no otras puses, iespējams, ir ļoti līdzīgs daudzu citu cilvēku piedzīvotajam. “Aizbraukšanas un atgriešanās stāsti publiskajā telpā ir vienveidīgi, ir daudz mītu par sliktajiem aizbraucējiem un labajiem vai veiksmīgajiem, kas atgriezušies mājās. Neizpušķotu un godīgu pieredzes stāstu ir maz,” uzskata žurnāliste.

“Tēta projekta” ietvaros radio analizēs arī migrācijas tendences. Latvijas Radio žurnāliste Aiga Pelane norāda: “Migrācija nav ne laba, ne slikta, tā vienkārši notiek un arī Latvija nevarēs ilgi stāvēt malā no visdažādākajām migrācijas izpausmēm. Cilvēki aizbrauc, jo līdz ar brīvo darba spēka kustību ir dota šāda iespēja ne tikai vairāk nopelnīt, bet arī realizēt sevi, atrast jaunas iespējas un izaicinājumus. Katra Eiropas valsts šobrīd cīnās par to, lai piesaistītu labākos speciālistus, tādēļ ir būtiski, lai mēs visi kopā radītu tādu vidi, lai cilvēki gribētu braukt strādāt un īstenot idejas pie mums.”

Avots:
Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru