5 apvainojumi otrajai pusītei, kuri nekad nedrīkst nākt pār tavām un partnera/-es lūpām!

Vai tad ir apvainojumi, kurus drīkst paciest?” Cik forši, ka jūs uzdevāt šo jautājumu. Patiesībā nenobriedušās attiecībās tiek pieļautas pamazināmi-maigie vārdiņi ar ņirgāšanās pieskaņu: “ak, tu mana muļķīte” vai arī “mans mīļais āzītis”. No pieauguša cilvēka lūpām tas skan muļķīgi. Bet tālāk uzskaitītie “pilna garuma” varianti vispār nogalina mīlestību, turklāt pakāpeniski un nemanāmi.

Lūk, uz kādiem no partnera lūpām nākušajiem vārdiem ir jāreaģē nekavējoties pat tad, ja tie tiek izteikti “garāmejot”.

  1. “Nu, kā tu vari būt tik stulbs/-a!”

Ar šādu un līdzīgām frāzēm viņš uzbrūk jūsu personībai: cenšas pazemināt pašvērtējumu vai arī “pārspēt” jūs.

Pēs psihologu vārdiem, mīļotais cilvēks (kā arī tikai vienkāršs paziņa) var kritizēt tikai jūsu rīcību vai uzvedību attiecībā pret viņu. “Es lūdzu atnest man kafijas krūzi, bet tu to neizdarīji”, – viņa pārmetums ir vietā. “Kur palikušas tavas smadzenes”? –viņš jūs pazemo.

Kā reaģēt? Parādiet partneriem iepriekšējos divus paragrāfus. Iesakiet izslēgt no runas personības frāze. Neļaujiet arī sev ko tamlīdzīgu teikt.

  1. “Ko tu vispār no tā saproti!”

Skaidra nolaidība, ka otra pusīte jūs ir nolikusi pie “otrās šķiras” cilvēkiem. Tas var izpausties strīdu laikā, ar padomiem, kurus jūs cenšaties viņam sniegt, jūsu lūgumu un vēlmju ignorēšanā.

– Es taču lūdzu nemest dvieļus uz grīdu!

– Ta nu liela bēda, piecietīsi.

Kā reaģēt? Esiet stingrs/-a un izlēmīgs/-a: “No šī brīža un arī turpmāk šādas lietas saziņā ar mani lūdzu nepielietot”. Tālāk var sekot izteiciens: “Tu pārspīlē!” Neieslīgstiet sīkumos, esiet īss/-a: “Ar mani tā nedrīkst”. 

  1. Viņš/viņa noniecina jūsu sasniegumus

Šeit arī izteikumi par jūsu karjeru un algu, panākumiem dzīvē, lieliem un maziem sasniegumiem/kļūdām. Agri vai vēlu jūsu sirdī aug sēkliņ: partneris neatbalsta un neslavē:”Viņš mīl?”

– Es tik daudz šajā rītā jau paspēju izdarīt!

– Jā, jā. Es, lūk,…

Kā reaģēt? Ja izredzētais/-ā pirmo reizi uzsācis šādu sarunu, tad sāciet runāt ar viņu par citu tēmu. Ja viņš/-a atkal un atkal pie tās atgriežas, tad paskaidrojiet, ka jūs priecājaties par viņa panākumiem, karjeru un uzvarām dzīvē. Bet tas ir superīgi TIKAI VIŅAM/-I. Uzsveriet to, ka, noniecinot jūsu panākumus, viņš/viņa pašrocīgi bojā jūsu attiecības.

  1. Savu vecāku vai draugu priekšā viņš/viņa jūs nostāda neizdevīgā gaismā

No sākuma pārlasiet punktu Nr.1. Pēc tam skaidrā prātā novērtējiet sekojošo:

  • Viņš/viņa runā par jūsu darbiem vai personīgajām īpašībām?
  • Varbūt viņš/viņa patiešām zina, par ko runā, jo ir profesionālis tajā sfērā, kur jums kaut kas noticis vai arī izdevies?
  • Vai viņš/viņa atbalstu nomaina ar ironiju un pasmiešanos?

Vislielāko aizvainojumu izjūtam, kad partneris/partnere mētājas starp divām nometnēm. Privātā sarunā viņš priecājas, ka jūs aizgājāt uz rakstniecības kursiem, bet draugu un vecāku priekšā stāsta, ka jūs pa vakariem rakstāt  “visādas muļķības”¸kaut gan tā vietā varējāt uztaisīt kaut ko vakariņām, piemēram.

Jūs varat veselu nedēļu mazgāt traukus un nelūgt viņu palīgā, bet, diemžēl izlietnē visnmēr stāvēst krūzīte ar karotīti, kad ciemos iebrauks viņa vecāki. Vai partneris pateiks, ka tā ir vienmēr, tas ir, izlietnē vesela kaudze ar nemazgātiem traukiem?

Kā reaģēt? Pārstājiet būt atkarīga/-s no citu viedokļa un kritikas. Tālāk viss pēc situācijas. Ja jūs sperat pirmos soļus vai arī esat cietis/-usi neveiksmi sievas/vīra profesionālajā sfērā, tad ņemiet vērā viņa vārdus. Ja tas nav stāsts par jums, tad palūdziet, lai pievalda mēli.

Ja izveidojas pārspīlēšana (vai meli), pasakiet, ka vēlaties attiecības veidot uz godīguma un cieņas. Nemanipulējiet. Izpildiet paši to, ko lūdzat no otra.

  1. Viņš “izķidā” jūsu vecākus

Tava māte nav diez ko apķērīga”, lai tavi vecāki pie mums nebrauc”, “tavs tēvs ir tāds nūģis, nevaru viņu ciest”. Protams, ka jūs to uztversiet personīgi. Un reiz aizdomāsieties, ka jūs savam vīrietim/sievietei vairs nepatīkat.

Kā reaģēt? Sāp par savējiem – nerunājiet sliktas lietas arī par viņa/viņas vecākiem. Pieņemiet kopīgus noteikumus: nepierādiet, kura mamma vai tētis ir labāks, uzaiciniet viņus ciemos pēc abpusējas piekrišanas, izveidojiet adekvātu saziņas taktiku.

Vēlreiz: nepacietiet. Mīļotais var neapzināties, ka viņš jūs sāpina. Sargiet viens otru!

Lasi vēl: Par ŠIEM 5 attiecību aspektiem nekad nevajag runāt ar draugiem! Ja tas nāks gaismā, otra pusīte būs ļoti apvainojusies!

Avots: abiem.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment