3 Pareiza zobu pasta
Fluors ir sastāvdaļa, kas ļauj saglabāt smaidu veselīgu un sniegbaltu. Un saskaņā ar pētījumu rezultātiem, kas tika publicēti žurnālā Gerodontology 2018. gadā, šī mikroelementa trūkums izraisa dobumus, pat ja cilvēks regulāri tīra zobus un lieto zobu diegu.
Tāpēc, izvēloties zobu pastu, kā arī citus zobu kopšanas līdzekļus (piemēram, skalošanas līdzekļus), pievērsiet uzmanību fluora klātbūtnei to sastāvā.
Tāpat ik pa laikam ikdienas kopšanā nepieciešams iekļaut balinošās pastas. Ar viņu palīdzību jūs varat noņemt aplikumu un saglabāt emalju.
Ir svarīgi līdzekļus izmantot īsos kursos, pretējā gadījumā būs vairāk kaitējuma nekā labuma. Kādu pastu izvēlēties un cik ilgi to lietot, jautājiet savam zobārstam.
4 “Baltā” diēta
Ja vēlaties saglabāt savu zobu dabisko baltumu, nevis ķerties pie īpašām procedūrām, pielāgojiet savu uzturu.
Ir ļoti svarīgi uzturā izvairīties no krāsojošiem pārtikas produktiem, piemēram, iepakotām sulām, mērcēm, sīrupiem un dažiem desertiem. Turklāt pēc iespējas mazāk jālieto kafija, tēja, sarkanvīns un spilgti sarkanas ogas.
Ja nevarat pārtraukt lietot šos ēdienus un dzērienus, veiciet piesardzības pasākumus, tūlīt pēc to ēšanas izskalojiet muti ar ūdeni, lai nomazgātu krāsvielas.
Ļoti svarīgi ir arī pēc profesionālas balināšanas ievērot “balto” diētu.
Tam vajadzētu ilgt vienu līdz divas nedēļas. Lai diēta būtu noderīga ne tikai zobiem, bet arī visam ķermenim, piepildiet ledusskapi ar šādiem produktiem: baltā gaļa, baltā zivs, jūras veltes, kāposti, cukini u.c.
Kā garnīrs ir piemērots kuskuss, baltie rīsi, bulgurs, ziedkāpostu biezenis. Centieties izvairīties no garšvielām – daudzas no tām, īpaši kurkuma un paprika, ir piesātinātas ar pigmentu.
Gaļu var marinēt kefīrā vai jogurtā. Kas attiecas uz olām, tad brokastīs īslaicīgi būs jāēd proteīna omlete – bez olu dzeltenumiem. Pilnvērtīgu zupu vietā labāk gatavot dzidrus buljonus, kas sastāv no baltās gaļas un baltajiem dārzeņiem.
Kā dzērienus var izvēlēties ūdeni, pienu, jogurtu, kefīru. No uztura jāizslēdz sulas, kā arī alkohols – tie krāso emalju.
Arī interesanti: Draudzene sūklī izgrieza caurumu pirms trauku mazgāšanas. Tagad daru tāpat
Lasi arī: Katram pieredzējušam dārzniekam jāzina, ka, barojot šos augus ar pelniem, tie pateiksies ar dāsnu ražu
5 Soda
Mājas zobu balināšanu var veikt bez profesionālu instrumentu palīdzības. Pietiek, ja pie rokas ir parastā soda.
Šis ir viens no vienkāršākajiem, efektīvākajiem un tajā pašā laikā lētākajiem veidiem, kā saglabāt emalju. Tomēr atcerieties, ka varat to lietot ne biežāk kā reizi nedēļā.
Piezīme: cepamā soda tiek izmantota ne tikai balināšanai, bet arī sliktas elpas novēršanai. Lai to izdarītu, atšķaidiet tējkaroti sodas glāzē silta ūdens un izskalojiet muti.
Pirms sākat balināt zobus mājās, jums ir jāveic daži sagatavošanās darbi. Jo īpaši divu līdz trīs nedēļu laikā ir nepieciešams stiprināt zobu emalju ar fluoru un kalciju saturošiem līdzekļiem.
Starp tiem ir siers, biezpiens, burkāni, kartupeļi, spināti, vīnogas u.c. Varat arī izmantot fluoru saturošu zobu pastu. Tas ir nepieciešams, lai samazinātu cepamās sodas agresīvo ietekmi uz zobu emalju.
Ir vairākas balināšanas iespējas:
cepamā soda + ūdeņraža peroksīds – sajauciet abas sastāvdaļas, līdz tiek iegūts viendabīgs sastāvs un iztīriet zobus ar maisījumu. Procedūras ilgums nedrīkst pārsniegt trīs minūtes. Pēc tam izskalojiet muti ar siltu ūdeni;
cepamā soda + citronu sula – uz mitras zobu birstes vai vates uzlieciet nedaudz cepamās sodas, pievienojiet dažus pilienus citrona un pēc tam berziet zobus. Beigās izskalojiet muti ar ūdeni;
soda + zemenes – saspiežas dažas nogatavojušās ogas, pievienojiet sodu un ar birsti izklājiet pa visu zobu virsmu. Pagaidiet piecas minūtes, pēc tam izskalojiet muti ar vārītu ūdeni.
Balinošas plāksnītes
Sniegbalti zobi drīzāk ir privilēģija, tāpēc jāpieliek visas pūles, lai balināšanas rezultāts saglabātos pēc iespējas ilgāk. Jau norādījām, ka šim nolūkam ir jātīra zobi ar pareizo pastu, regulāri jāiet uz profesionālo higiēnu un jāievēro baltā diēta.
Ja, neskatoties uz visām šīm darbībām, zobi tomēr sāk nedaudz kļūt tumšāki, izmantojiet īpašas balināšanas sloksnes.
Arī interesanti: Draudzene sūklī izgrieza caurumu pirms trauku mazgāšanas. Tagad daru tāpat
Lasi arī: Katram pieredzējušam dārzniekam jāzina, ka, barojot šos augus ar pelniem, tie pateiksies ar dāsnu ražu
Tās ir vieglas un elastīgas polimēra rakstura plāksnes, uz kurām tiek uzklāts speciāla gēla slānis. Ūdeņraža peroksīds darbojas kā aktivizētājs, kas iekļūst zobu emaljā un iznīcina pigmentus, kas izraisa tumšo nokrāsu.
Strēmeles satur mazāk vielas nekā profesionālie zobārstniecības izstrādājumi, tāpēc tās var lietot ilgstoši.
[…] 6 lietas, kas palīdzēs padarīt zobus tik baltus kā reklāmā […]
Baltāki,kā balti