Kā pareizi rūpēties par begoniju, palīdzēt šim istabas augam labāk augt un kā to pavairot, atklāja Džastins Henkoks, augu veikala Costa Farms pētniecības un attīstības direktors.
Šeit ir Henkoka padomi, kā rūpēties par savu begoniju.
Telpā ir jānodrošina “labs apgaismojuma līmenis”. Ideāla vieta būtu nedaudz vairāk par metru no loga, kas vērsts uz austrumiem vai rietumiem. Bet šie puķupodi labi aug arī mākslīgā apgaismojumā.
Izvairieties no pārmērīgas laistīšanas, jo begonijas ir nedaudz jutīgas pret sakņu puvi, labāk ir ļaut augsnei nedaudz izžūt, nevis turēt to pārāk mitru. Vislabākā ir grunts laistīšana, kur podu ievieto ūdens šķīvī uz aptuveni 15 minūtēm. Atkarībā no apgaismojuma un temperatūras tas jādara katru nedēļu vai ik pēc 10 dienām.
Aizsargājiet augu no caurvēja. Auksti vai pat karsti caurvēji, piemēram, gaisa kondicionēšanas vai apkures ventilācijas atveres tuvumā, var izraisīt lapu dzeltēšanu vai brūnumu.
Begonijām nav nepieciešams īpašs mēslojums. Derēs jebkurš universāls mēslojums, kas paredzēts istabas augiem. Henkoks iesaka nepārsniegt uz iepakojuma norādīto ieteicamo mēslojuma daudzumu.
Begonijas ir viegli pavairot. Tās viegli sakņojas no stublāju spraudeņiem. Jums jāņem daļa no kāta ar trim līdz piecām lapām, jāievieto mitrā augsnes maisījumā un jāsaglabā siltumā. Pēc dažām nedēļām vajadzētu veidoties saknēm.
Begonijas var ietekmēt sēne, īpaši, ja tās audzē vēsos, ēnainos apstākļos. Henkoks piebilst, ka dažādi izplatīti telpaugu kaitēkļi noteikti apmetīsies augā, ja tie būs tuvumā. Tās ir zirnekļa ērces un zvīņu kukaiņi.
Begonijas var padarīt kuplākas. Šie augi aug galvenokārt vertikāli, tāpēc, ja vēlaties, lai tie paliktu kupli, periodiski tie būs jāapgriež. Lai to izdarītu, jums ir jānogriež katra kāta galotnes. Arī augsts apgaismojuma līmenis palīdz palielināt auga kuplumu.