Augļu koku apstrāde ir viena no galvenajām lietām, kas dārzā jāpaveic augustā. Gudri, pieredzes bagāti agronomi zina, ka viss viņu darbs, kas ieguldīts augļu koku kopšanā, noteikti atmaksāsies ar dāsnu ražu. Tāpēc viņi nevilcinās sākt šo uzdevumu.
Šodien mēs jums pastāstīsim, kā pareizi rūpēties par augļu kokiem vasaras beidzamajā mēnesī.
Augļu koku apstrāde
Ir vairāki faktori, kas ietekmē augļu koka auglību. Viens no tiem ir sakņu sistēmas stāvoklis.
Lielisku ražu var iegūt tikai no koka, kuram ir veselas un spēcīgas saknes, jo tikai spēcīga sakņu sistēma spēj nodrošināt visu augu ar ūdeni un barības vielām. Tas ir atkarīgs arī no augsnes kvalitātes.
Augsne ir vide sakņu sistēmas augšanai un attīstībai. No tā izriet, ka rūpes par viņu ir primārais uzdevums, kas būtu jāveic čaklam dārzniekam. Līdz ar to, lai uzturētu pienācīgu mitrumu, būtu ieteicams augsni ap augļu kokiem apmulčot, īpaši, ja vasaras ir karstas!
Bet neaizmirstiet par auga virszemes daļu. Galu galā ražu tieši ietekmē arī lapu veselība un auga olnīcu skaits.
Tā, piemēram, pārmērīgs olnīcu skaits un neliels lapu skaits negatīvi ietekmē augļu attīstību. Labākais risinājums šādā situācijā būtu koku apgriešana. Tas ļaus jums izveidot pareizu vainagu un regulēt koka slodzi ar augļiem. Galu galā tas pozitīvi ietekmēs augļu garšu, kā arī veicinās turpmāku augļu veidošanos.
Gadās arī tā, ka kokam ir sulīgi augoša lapotne un veselas saknes, bet tas joprojām nenes augļus. Šajā gadījumā daudzi ir neizpratnē, ko ar to darīt. Bet viss ir ļoti vienkārši.
Lai atrisinātu šo problēmu, ir jāveic procedūras, kuru mērķis ir vājināt dzinumu augšanu. Vājinot dzinumu augšanu, dodam iespēju augam resursus izmantot nevis tiem, bet gan augļu veidošanai un attīstībai.
Lasi arī: Klusie slepkavas. Nekad neēd šos produktus, jo tie tevi lēnām nogalina
Jūs varat samazināt vertikālo zaru skaitu, noliecot dažus no tiem. Un šis darbs būtu jādara visu vasaru. Tas stimulēs ziedu pumpuru veidošanos uz spēcīgākiem dzinumiem, kas galu galā pārvērtīsies sulīgos augļos.
Cita starpā ziedēšanas laikā ir vērts piesaistīt dārzam apputeksnētājus. Labs risinājums būtu stādīt medus augus apgabalos ar problemātiskajiem kokiem. Tie var būt buksuss, baltie virši, kastanis, lavanda u.c. Un, ja ir iespēja uzstādīt pāris stropus.
Lai uzlabotu ziedēšanu un palielinātu augļu veidošanos, varat izmantot arī īpašus mēslojumus. Koki ar slāpekļa produktiem jāmēslo divas reizes uzreiz pēc ziedēšanas, ar 1–1,5 nedēļu pārtraukumu.
Augustā, lai nostiprinātu rezultātu, ir vērts izmantot kompleksos mēslošanas līdzekļus, kuros pārsvarā ir fosfora-kālija komponents.
Gaidām komentārus un novēlām jums bagātīgu ražu!