6 lietas, kuras nekad nevajag tīrīt ar cepamo sodu. Kaut būtu zinājusi to ātrāk!

Tā balina, spodrina un atsvaidzina, taču nelietojiet cepamo sodu šo materiālu un virsmu tīrīšanai.

Cepamā soda ir plaši izplatīts tīrīšanas līdzeklis, un tam ir pamatots iemesls. Šī lētā mājsaimniecībā izmantojamā viela ir viegli pieejama un neticami daudzpusīga, un to izmanto visdažādākajos veidos, sākot no kafijas un tējas traipu tīrīšanas no porcelāna un beidzot ar sporta formu balināšanu veļas mazgāšanas laikā.

Taču, kad runa ir par tīrīšanu, sodai ir savas robežas. Soda ir viegli abrazīva, tāpēc tā nav ideāli piemērota tādu materiālu tīrīšanai, kas ir ar noslieci uz skrāpējumiem. Lasiet tālāk, lai uzzinātu dažas pārsteidzošas lietas, kuras nedrīkst tīrīt ar cepamo sodu.

Spoguļi un logi

Cepamā soda ir viegls abrazīvs līdzeklis, tāpēc tas ir lieliski piemērots traipu maigai tīrīšanai no cietām virsmām, taču, ja runa ir par skrāpējumiem pakļautu materiālu, piemēram, stikla tīrīšanu, no cepamās sodas ir jāizvairās. Cepamā soda var atstāt mikroskrāpējumus uz spoguļiem un logiem, radot blāvu izskatu un radot neatgriezeniskus bojājumus.

Keramiskās plītis

Līdzīgi kā spoguļu un logu gadījumā, arī keramikas plīts virsmas tīrīšanai vislabāk ir izlaist cepamo sodu, lai izvairītos no virsmas saskrāpēšanas. Tā vietā abrazīvā pulvera vietā izmantojiet krēmveida tīrīšanas līdzekli un/vai skrāpi, lai noņemtu uz plīts palikušās ēdiena atliekas.

Apzeltīti trauki

Ar apzeltītiem traukiem jārīkojas uzmanīgi, lai izvairītos no šķembām, skrāpējumiem vai erozijas. Izvairieties no zelta pārklājuma tīrīšanas ar cepamo sodu, tā vietā izvēloties maigus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, trauku ziepes, neabrazīvus sūkļus un mikrošķiedras lupatiņas, mazgājot šos smalkos priekšmetus.

Alumīnija izstrādājumi

Cepamā soda ir sārmaina, un, ilgstoši pakļaujot alumīniju jebkāda veida sārmu iedarbībai, tas var izraisīt metāla oksidēšanos, mainot virsmas krāsu. Lai no tā izvairoties, izmantojot cepamo sodu alumīnija trauku tīrīšanai, pēc mazgāšanas tos nekavējoties un rūpīgi izskalojiet, lai samazinātu sodas iedarbības laiku.

Marmora un kvarca izstrādājumi

Cepamā soda abrazīvās īpašības dēļ var sabojāt marmoru un kvarcu. Tā kā cepamā soda var radīt skrāpējumus un nodilināt marmora un kvarca virsmu virsējo aizsargslāni, izlaidiet to kā ikdienas tīrīšanas līdzekli un tā vietā izvēlieties krēmu vai šķidro tīrīšanas līdzekli, lai izvairītos no neatgriezeniskiem bojājumiem.

Koka grīdas un mēbeles

Cepamā soda radīs mikroskrāpējumus uz koka grīdām un mēbelēm, tās hermētiski nolietojot un piešķirot kokam blāvu izskatu. Īpaši problēma ir koka erodēšana, jo papildus tam, ka koka grīdas vai mēbeles izskatās blāvas, tā padara koksni neaizsargātu pret nopietniem bojājumiem, kas var prasīt dārgus un laikietilpīgus mājas remontdarbus.

 

Leave a Comment