Pat pieliekot vislielāko rūpību, siltumnīcā tomēr var parādīties kaitēkļi, kas dažu dienu laikā var iznīcināt visu jūsu darbu.
Mūsdienās daudzi cilvēki cenšas paši audzēt dārzeņus, lai ietaupītu naudu un iepriecinātu savus tuviniekus ar ekoloģiskiem produktiem. Tomēr iesācējs dārznieks var zaudēt visus savus augus, ja nezina, kā cīnīties ar kaitēkļiem.
No bīstamākajiem un kaitīgākajiem siltumnīcas “iemītniekiem” ir vērts izcelt trīs: laputis, baltblusas un zemesvēži.
Laputis ir kāpuri, kas var sasniegt 3-4 cm garumu. Tās var būt pelēkos un melnos toņos. No šādas kāpura vīkšķa izaugušais tauriņš būs bīstams arī augiem.
Visbiežāk tie inficē tomātus, kāpostus, papriku un baklažānus. Šis rāpojošais kaitēklis apēd auga lapas un stublājus. Šie kāpuri ir jānoķer ar rokām un jāiznīcina.
Zemesvēži ir diezgan lieli pelēkas krāsas kaitēkļi – tie izaug līdz 5-10 cm. Visvairāk tiem patīk mitrums un mēslojums, tas ir, kukaiņi izvēlas augus, kurus esat barojuši. Vienu reizi sezonā zemesvēži dēj olas zemē. Vidēji tie var dēt līdz 300 olu.
Lai uzvarētu bīstamo ienaidnieku, pietiek pagatavot piparu uzlējumu.
Lai to izdarītu, ņemiet:
Etiķis – 2 ēdamkarotes
Pipari – 150 g
Ūdens – 15 ml
Visu sajauc un uzlej uz vietas, kur koncentrējas kaitēkļi, tad palielina porciju skaitu.
Lasi vēl: Kāpēc vārīti kartupeļi ir pelēki vai ūdeņaini, bet cepti kartupeļi salipuši? Kļūdas, ko pieļauj gandrīz visi
Pārejam pie dārznieku bīstamākā ienaidnieka – baltblusas. Šis mazais kukainis ir tikai 3 mm garš. Tas ir pelēkā krāsā, un tam ir balti spārni.
Novārījumam ņem:
Pelašķi – 100 g
Ūdens – 1 litrs
Uzvāra šķīdumu un atstāj uz divām dienām. Pēc tam nokāšam un ar smidzinātāju apsmidzinām inficētos augus.