Kāpēc nedrīkst sveicināties pāri slieksnim: sena zīme vai psiholoģisks triks

Mēs visi vismaz reizi esam dzirdējuši brīdinājumu: “Nesveicinieties pāri slieksnim!”. Tas var šķist sīkums, bet šis apzīmējums ir bijis pazīstams gadsimtiem ilgi.

Kas aiz tā slēpjas? Seni ticējumi vai smalks psiholoģisks mehānisms? Noskaidrosim.

Slieksnis – divu pasauļu robeža

Senos laikos slieksnis tika uzskatīts ne tikai par mājas daļu, bet arī par sava veida robežu starp ārējo un iekšējo pasauli. Tika uzskatīts, ka tam varēja iziet cauri ne tikai cilvēki, bet arī citplanētu spēki. Sveiciens caur slieksni nozīmēja burtiski “atdalīt” šīs divas pasaules, kas varēja izjaukt to līdzsvaru un piesaistīt nepatikšanas.

Mājas aizsardzība, rituāli

Mūsu senči rīkoja dažādus rituālus, lai pasargātu māju no ļaunajiem gariem, un slieksnim šajā procesā bija liela nozīme. Viņš bieži kalpoja kā “barjera” pret visa veida ļaunumu. Pasveicināties caur to nozīmēja izjaukt šo barjeru, kas bija līdzvērtīgi durvju atvēršanai nepatikšanām.

Psiholoģiskā puse: ko saka modernitāte?

Slieksnis ir robežas simbols, un robeža ir kaut kas, kas atdala. Kad divi cilvēki sasveicinās pāri slieksnim, viņi atrodas pretējās pusēs, kas zemapziņā var tikt uztverts kā nošķiršana vai pat konflikts. Tas nav labs veids, kā sākt saziņu, īpaši, ja runa ir par svarīgām sarunām vai sanāksmēm.

Neliels, bet svarīgs žests

Vienkārša sliekšņa šķērsošana simbolizē gatavību kontaktēties, sadarboties. Uzaicinot viesi mājoklī, viņš sveicinās iekšā, kas rada siltuma, pieņemšanas sajūtu.

Lasi vēl: Izvēlies attēlu un uzzini, cik gaiša būs tava nākotne

No otras puses, sveiciens pāri slieksnim zemapziņā var tikt uztverts kā šķērslis komunikācijai.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….

Leave a Comment