Kāds radinieks ir aizgājis mūžībā savās mājās, savā gultā. Daudziem rodas jautājums – vai viņa mēbeles un personīgās lietas drīkst izmantot citi ģimenes locekļi, un vai tas nenodotu viņiem kādus negatīvus aspektus.
Vai ir iespējams gulēt šādā gultā, un kādas darbības var veikt ar šādu gultu?
Ekstrasensu viedoklis
Ekstrasensi uzskata, ka vislabāk būtu nomainīt cilvēka gultu. Ja nav iespējams iegādāties jaunu gultu, tad ieteicams veikt mīļotā cilvēka gultas attīrīšanas rituālu.
Lai veiktu attīrīšanu, ieteicams ar aizdegtu sveci apiet gultu no visām pusēm, paturēt to virs un zem gultas, jo sveces liesma simboliski attīra. Papildus var arī cilvēka mēbeles, piemēram, dīvānu, krēslu vai gultu, aplaistīt ar svēto ūdeni un apkaisīt ar iesvētītu sāli.
Pastāv arī citi viedokļi, proti, baznīcas un zinātniskais skatījums.
Zinātniskais viedoklis
Zinātnieki ir skeptiski attiecībā pret aizspriedumiem par šo tēmu un nesaskata problēmu, ja cilvēka gulta vai dīvāns tiek izmantots to paredzētajam mērķim. Tomēr, pēc tam, kad uz tiem ir atradies cilvēks, būtu nepieciešams veikt dezinfekciju. Dažkārt pat ieteicams pilnībā noņemt polsterējumu un nomainīt matraci.
Ir svarīgi noņemt gultas veļu un rūpīgi iztīrīt un izvēdināt telpu, īpaši, ja aiziešana bija saistīta ar infekciju vai vīrusu. Šādā gadījumā var izmantot speciālu kvarca lampu un spirtu, lai nodrošinātu tīrību un dezinfekciju.
Baznīcas viedoklis
Kopumā baznīca ir samērā mierīga attiecībā uz aizgājušo cilvēku personīgo mantu un mēbeļu izmantošanu. Drēbes var izdalīt trūcīgajiem, kuri lūgs par aizgājēja dvēseles mieru, taču saskaņā ar tradīciju to parasti dara pēc 40. dienas.
Pēc tam var uzaicināt priesteri uz mājām, lai veiktu mēbeļu un mājas iesvētīšanas rituālu.