Nesen mans kaimiņš padalījās ar interesantu detaļu: pēc katras mazgāšanas viņš vienmēr izslēdz veļas mašīnu no kontaktligzdas. Pēc viņa teiktā, tas ir daudz drošāk. Es domāju, vai tas tiešām ir vajadzīgs? Daudzi no mums tam nepievērš uzmanību.
Piemēram, mēs neizslēdzam ledusskapi vai elektrisko tējkannu, un televizoru, utt, visu laiku paliek ligzdā. Tomēr veļas mašīna ir īpaša ierīce. Es sapratu, vai ir vērts to pastāvīgi atvienot no tīkla.
Mūsdienu veļas mašīnas kaites
Mūsdienu elektroinstalācijas standarti ir augsti, un lielākā daļa sadzīves tehnikas ir paredzētas darbam gaidīšanas režīmā bez īssavienojuma draudiem. Loģiski ir jautāt: ja mēs nevelkam ledusskapi no kontaktdakšas, kāpēc to darīt ar veļas mašīnu? No pirmā acu uzmetiena tas šķiet nevajadzīgs solis. Taču medaļai ir arī otra puse.
Daudzās instrukcijās veļas mazgājamām mašīnām ir skaidri norādīts: ja mašīna netiek lietota ilgu laiku, tā ir jāatvieno no elektrotīkla. Tas ir loģiski, jo mūsdienu aprīkojums, pat ja tas ir izslēgts, gaidīšanas režīmā var patērēt minimālu elektroenerģijas daudzumu. Tas noteikti nepārkāps jūsu budžetu, taču, runājot par drošību, sīkumi var būtiski mainīt.
Visticamākais scenārijs
Viens no iespējamiem strāvas noplūdes cēloņiem ir sildelementa – iekārtas korpusa sildelementa – darbības traucējumi.
Šis sildelements ir atbildīgs par ūdens sildīšanu mazgāšanas laikā.
Lasi vēl: Viss mainīsies: kuru zvaigžņu zīmju dzīve līdz 2024. gada novembra beigām sagriezīsies par 180 grādiem
Laika gaitā tas var nolietoties, izraisot koroziju vai mikroplaisas tā izolācijā.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…