Kas notiks ar betonu, ja tam pievienos Fairy vai šķidrās ziepes

Bieži vien darbinieki pievieno tīrīšanas vai mazgāšanas līdzekļus betonam, cenšoties atvieglot savu darbu, jo šādas piedevas padara betonu vieglāk lietojamu.

Jāatzīmē, ka, pievienojot apmetumam šķidrās ziepes, tas kļūs plastiskāks un viegli uzklājams.

Kādi ir iemesli, kas mudina strādniekus rīkoties šādā veidā?

Viņu vēlme ir paveikt darbu ātrāk un saņemt atalgojumu. Tomēr bieži vien viņi nesatraucas par iegūtās ēkas kvalitāti un ilgmūžību. Viņiem šķiet, ka uzdevums ir izpildīts, tiklīdz darbs ir pabeigts.

Ir arī flīžu un bruģakmeņu ražotāji, kuri, lai paātrinātu ražošanas procesu, pievieno ziepes. Tas ļauj ātrāk noņemt flīzes no veidnes, taču, diemžēl, tas negatīvi ietekmē materiāla kvalitāti.

Kas ir izdevīgāk: šķidrās ziepes vai profesionāls plastifikators?

Lielākā daļa plastifikatoru tiek ražoti uz polikarboksilātu bāzes. Šie plastifikatori tiek iekļauti arī mazgāšanas līdzekļos, palīdzot mīkstināt ūdeni un novērst nogulšņu veidošanos.

Augstas kvalitātes plastifikatoros ir zems hlorīdu saturs, kas pozitīvi ietekmē betona īpašības.

Tomēr mazgājamie līdzekļi satur ķīmiskas vielas, tostarp hlorīdus, kas pasliktina betona kvalitāti. Līdz ar to var teikt, ka šādi “alternatīvie” plastifikatori iznīcina betonu.

Kas notiek, sajaucot cementu ar šķidrajām ziepēm?

Putojošie tīrīšanas līdzekļi ir visnepiemērotākā sastāvdaļa sajaukšanai ar cementu. Viņi pārvērš parasto betonu “putu” betonā, kas ir pazīstams ar savu zemo izturību.

Turklāt, pretēji plaši izplatītam uzskatam, šķidrās ziepes pievieno betona masai pievieno gaisu, padarot to porainu un trauslu. Šāds betons kļūst mazāk izturīgs pret salu, mitrumu un nokrišņiem.

Kāds ir secinājums?

Nekad nepievienojiet betonam tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļus! It īpaši, ja būvējat sev māju. Nesekojiet neuzticamu celtnieku sliktajam piemēram.

Labākais risinājums būtu iegādāties kvalitatīvu plastifikatoru specializētā veikalā. Netaupiet uz materiāliem, pretējā gadījumā vēlāk viss būs jāpārstrādā. Atcerieties, ka ietaupījums uz materiāliem biežie vien izmaksā divreiz vairāk!

Leave a Comment