Mūsu mātes un vīramātes bieži sevi uzskata par labākajām saimniecēm, kuras zina pilnīgi visu. Tomēr pat viņas var pārsteigt ar vienkāršu un efektīvu triku izlasi, kas atvieglo ikdienu.
Pievienojiet eļļu dušas želejai
Mēs bieži iegādājamies sadzīves higiēnas lietas, nepievēršot uzmanību derīguma termiņam. Un velti, jo veikalu plauktos nereti atrodami produkti, kurus pēc pāris mēnešiem droši var izmest. Ja tā gadās, jums ir trīs iespējas: izmest dušas želeju miskastē, mēģināt ātri izlietot atlikušajā laikā vai pagarināt produkta glabāšanas laiks ar vienu slepenu sastāvdaļu.
Mēs iesakām izmēģināt trešo iespēju. Paņemiet gēla pudeli un pievienojiet tai dažus pilienus mazuļu eļļas. Tādējādi jūs nedaudz pagarināsiet sadzīves ķimikāliju glabāšanas laiku, kā arī padarīsiet to maigāku un saudzīgākas pret ādu.
Notīriet krūzes ar zobu pastu vai sodu
Gaišas krāsas trauki izskatās svaigi, skaisti, dārgi un kļūst par jebkura galda rotājumu. Īpaši grezni izskatās baltās tējas un kafijas servīzes, tāpēc daudzu saimnieču plauktos ir šāds komplekts. Diemžēl šādi trauki nav praktiski. Uz tiem ir ļoti redzamas dzērienu pēdas, kas ar katru reizi arvien vairāk ieēdas krūzes dibenā un sieniņās.
Ja pamanāt, ka vairs nevarat notīrīt traukus ar parasto mazgāšanas līdzekli, mēģiniet izmantot parasto zobu pastu, lai cīnītos ar traipiem. Nelielu daudzumu uzklāt uz piesārņotajām vietām, rūpīgi berzēt ar sūkli un noskalot ar ūdeni – no traipiem nepaliks pat pēdas.
Cepamā soda arī palīdzēs atrisināt problēmu. Apkaisiet nedaudz pulvera mitra sūkļa mīkstajā pusē un iztīriet traukus, līdz atlikumi ir pilnībā izzuduši. Galvenais nepārspīlēt. Pārāk spēcīga berze var padarīt porcelānu un keramiku blāvus.
Varat izmantot saudzīgāku tīrīšanas līdzekļa versiju: paņemiet krūzi, ielejiet tajā tējkaroti cepamās sodas un pēc tam piepildiet to ar ūdeni līdz malām. Labi samaisiet, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis, atstājiet 5 minūtes un pēc tam notīriet traipus ar sūkli. Visbeidzot rūpīgi izskalojiet traukus un noslaukiet tos.
Izmantojiet sviestu, lai atpiņķerētu rotaslietas
Lielākā daļa meiteņu savas rotaslietas glabā kastēs. Tas ir ērti: vari atnākt mājās no darba vai randiņa, novilkt rotaslietas un uzreiz ielikt kastītē, pat nedomājot par to. Tomēr šādai uzglabāšanai ir būtisks trūkums: uz ķēdēm un gariem auskariem parādās mezgli, kuru atšķetināšana pēc tam aizņem pusstundu.
Lai šo procedūru paātrinātu, ņem gabaliņu sviesta un ietauko rotu. Kad tā kļūst slidena, mezgla atšķetināšana nebūs grūta. Šiem nolūkiem varat izmantot arī jebkuru ziepju šķīdumu vai talku – rezultāts būs tikpat veiksmīgs.
Notīriet grīdas ar glicerīnu
Jūs vienmēr vēlaties, lai jūsu grīdas pēc tīrīšanas spīdētu tā, it kā neviens savā dzīvē uz tām nebūtu uzkāpis. Dārgas sadzīves ķimikālijas lieliski tiek galā ar šo uzdevumu, bet, ja nevēlaties pārmaksāt par mazgāšanas līdzekļiem, izmantojiet parasto farmaceitisko glicerīnu.
Pievienojiet dažus pilienus ūdens spainī, samaisiet un sāciet tīrīšanu. Samitriniet lupatu, labi izspiediet to un noslaukiet grīdas – pēc pirmā “apļa” pamanīsit, ka grīdas segums tiks nomazgāts nevainojami un nepaliks nekādas svītras.
Aizsargājiet savu parketu no skrāpējumiem ar baloniem
Lai dzīvokli sakārtotu tīrīšanas laikā, pastāvīgi jāpārvieto krēsli no vienas vietas uz vietu. Un viss būtu labi, bet šo kustību laikā mēbeles stipri skrāpē grīdu. Turklāt nav nozīmes tam, kāds grīdas segums jums ir – linolejs vai parkets – visi gūst vienlīdz daudz skrāpējumu.
Ja jūsu mājokļa krēsli ir pārāk smagi, lai tos vienkārši paceltu un novietotu malā, mēs iesakām uzlikt balonus uz kājām. Šajā gadījumā jūs varat tos droši pārvietot pa istabu, neuztraucoties, ka tie atstās skrāpējumus un citus bojājumus uz grīdas.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!