Kā pareizi izvēlēties svaigu gaļu, lai nebūtu jāviļas

Gaļas izvēle ir atbildīgs solis, no kura būs atkarīga ne tikai ēdiena garša un mājinieku vērtējums, bet arī ģimenes locekļu fiziskā labsajūta. Atklāsim, kā pareizi izvēlēties svaigu gaļu.

Gaļas mērķis un veids

Protams, vispirms ir jāizlemj, kāda veida gaļa un no kuras daļas ir vislabāk piemērota noteiktiem mērķiem. Galu galā būtu principiāli nepareizi ņemt ribiņas, ja vēlaties pagatavot sulīgu vārītu cūkgaļu, tāpat kā būtu nepareizi dot priekšroku mīkstajai filejai, kad jums nepieciešama pavisam cita gaļa.

Un, protams, ir svarīgi neaizmirst par tā izcelsmi. Galu galā mājputnu gaļai, cūkgaļai vai liellopu gaļai ir dažādi mērķi, par kuriem arī ir jādomā iepriekš. Pirms dodaties iepirkties, padomājiet, ko vēlaties pagatavot un kāda gaļa jums būs nepieciešama. It īpaši, ja runa ir par liellopu vai cūkgaļas iegādi.

Krāsa

Vēl viena svarīga detaļa būs krāsu pārzināšana. Labai gaļai ir tikai sarkanas nokrāsas, kas nozīmē, ka uz vērtīgā gabala nedrīkst būt dzelteni, zaļi, melni, brūni vai kādi citi plankumi vai traipi. Tas liek domāt, ka gaļa ir nogulējusi jau ilgu laiku vai arī tā tika reanimēta ar ķimikālijām pārdošanai.

Arī ar mangānu ir ļoti viegli neiekrist – pievērsiet uzmanību kauliem un taukiem, kas nedrīkst būt sārti. Svarīgi arī atcerēties, ka atkarībā no gaļas veida krāsa mainīsies. Tātad teļa gaļa ir spilgti rozā, cūkgaļa ir nedaudz sārta, liellopu gaļa ir tumši sarkana, un jēra gaļa ir tumšākā no visiem gaļas veidiem.

Tauki

Atkarībā no tā, kādu gaļu izvēlaties, pievērsiet uzmanību tauku slānim. Lielākoties tas ir visur un ievērojami vienkāršo cepšanas un sautēšanas procesu. Tāpēc gaļas taukiem jābūt svaigiem, ideālā gadījumā bālganiem, un, ja mēs runājam par cūkgaļu, tad ar raksturīgu taukainu rozā nokrāsu.

Nekādā gadījumā nedrīkst ēst gaļu, ja tajā ir dzeltenīgi tauki. Tas nozīmē, ka kaušanai izvēlēts vecs dzīvnieks, kura gaļa būs stingra un nedaudz rūgta.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment