Daudzām saimniecēm patīk cept: pīrāgus, bulciņas, cepumus – viņām tas viss ir viegli un vienkārši. Bet, kad runa ir par biskvītu, sākas problēmas.
Fakts ir tāds, ka tas prasa maksimālu precizitāti. Ja palaidīsiet garām kaut vienu sīkumu, biskvīta kūka nepacelsies, tā izrādīsies sausa, un tā nebūs pietiekami stingra, kad tiks apsmērēta ar krēmu. Šeit ir daži noslēpumi, lai padarītu biskvītu perfektu.
Visām sastāvdaļām, ko izmantosiet biskvīta gatavošanai, jābūt istabas temperatūrā, tāpēc tās izņemiet no ledusskapja vismaz pāris stundas iepriekš. Tas nodrošinās, ka sastāvdaļas viegli sajauksies, radot viendabīgu un gaisīgu masu.
Pieredzējuši konditori bieži pievieno cieti mīklai, kas palīdz uzlabot tekstūru un padara biskvītu gaisīgāku un maigāku. Parasti 15 gramus cietes pievieno uz 200 gramiem miltu. Tas palīdz novērst pārāk smagu un blīvu struktūru. Tomēr neizmantojiet pārāk daudz cietes, jo tas var radīt pārmērīgu sausumu.
Atsevišķi sakuļ baltumus un dzeltenumus. Atdalot tos vienu no otra, pārliecinieties, ka proteīna masā neietilpst neviena dzeltenuma lāse, pretējā gadījumā tas nesaputosies. Kā arī, lai olu baltumi labāk putotu, jāpievieno šķipsniņa sāls. Tas šķiet visai vienkāršs punkts, bet nereti ir ļoti izšķirošs.
Cepamo formu iepriekš atdzesē, izklāj ar eļļotu pergamentu un tikai tad pievieno mīklu. Atkarībā no veidnes diametra cep divas vai pat trīs kūkas kārtas. Nelejiet visu mīklu veidnē uzreiz, pretējā gadījumā biskvīts slikti uzcelsies.
Cepeškrāsns temperatūrai jābūt precīzi noregulētai – parasti biskvīta cepšanas temperatūra ir 180 – 190 grādi. Sākotnēji cepšanas laikā ir svarīgi nevērt pārāk bieži durvis, jo tas var traucēt biskvīta pacelšanos.
Tikai tad, kad biskvīts ir pilnībā atdzisis, atdaliet to no cepamā papīra un ķerieties pie dekorēšanas. Karstā biskvītā bieži veidojas kondensāts, kas var padarīt mīklu mitru un smagu. Tāpēc, ja vēlaties iegūt patiešām gaisīgu un vieglu biskvītu, ļaujiet tam atdzist pilnīgi uz režģa vai plakanā virsmā.