Mūsu senči bija gudri cilvēki. Viņi dzīvoja harmonijā ar dabu un ticēja apkārtējo lietu nozīmei. Viena no šādām nozīmēm bija aizliegums likt dažas lieta uz galda.
Patiesībā šis aizliegums daudzās ģimenēs ir glabājies no paaudzēm uz paaudzi līdz pat mūsdienām. Un noteikti, ka ir ģimenes, kas ievēro šo vēl aizvien. Bet tomēr, ja nezinājāt, tad te būs arī skaidrojums.
Mūsdienu pasaulē daudzi cilvēki vairs nepievērš uzmanību šim aizliegumam. Tomēr tam ir zināma loģika. Tukša pudele, kas atstāta uz galda, var ne tikai izskatīties neētiski, bet arī neviļus atgādināt par “nepabeigtu” darbību. Turklāt dažās kultūrās tukši trauki simbolizē necieņu pret viesiem, un tukša pudele var tikt uzskatīta par sliktas gribas zīmi.
Neatkarīgi no tā, vai izvēlamies ticēt šim vai ne, ir tomēr vērts padomāt, ka mūsu senči šo aizliegumu noteica ne velti. Varbūt tomēr vajadzētu respektēt viņu gudrību un izvairīties no tukšu pudeļu likšanas uz galda, lai izvairītos no nevajadzīgām problēmām?
Tātad, mūsu senči ticēja, ka uz galda nekad nedrīkst atstāt tukšu pudeli, jo:
1. Tukša pudele simbolizē tukšumu un pārpilnības trūkumu. Mūsu senči uzskatīja, ka tukšas pudeles novietošana uz galda nozīmē nabadzības un neveiksmes piesaukšanu konkrētajā mājoklī.
Lasi vēl: Dažus kokus nekādā gadījuma nevajadzētu stādīt blakus mājai; konkrēti iemesli un tautas ticējumi
2. Tukša pudele ir kā “trauks”, kas uzglabā enerģiju. Tāpēc tā varēja piesaistīt mājoklī gan tumšos spēkus, gan radīt nepatikšanas.
3. Praktiski apsvērumi: senči bija praktiski cilvēki, un uzskatīja, ka tukša pudele ir “atkritumi”, ko nedrīkst atstāt redzamā vietā. Tas savā ziņā pauda arī necieņu pret atnācējiem.