Zinātnieki uzskata, ka 2025. gadā cilvēci gaida nopietnas dabas anomālijas, kas var mainīt Zemes izskatu. Daudzi uzsver, ka ziema var nākotnē nebūt vispār.
Savukārt klimatologi Leonards Ohenhens un Manušers Širazi uzskata, ka pasaule drīzumā saskarsies ar neparastu karstumu un kūstošiem ledājiem, kas var izraisīt plūdus atsevišķās ASV pilsētās, kā arī plūdus Himalajos, Ķīnā un Nepālā. Klimatologs Nikolajs Terešonoks pastāstīja, vai cilvēcei ir jābaidās no šīm prognozēm un jāgatavojas briesmīgām dabas anomālijām.
Siltums cilvēka darbības dēļ. Eksperts apliecināja, ka viss nav tik slikti, kā prognozē sinoptiķi. Saules aktivitātes maksimums, kas notiek reizi 11 gados, jau ir beidzies. Protams, Saules aktivitāte ietekmē temperatūru uz Zemes virsmas, taču planētu silda nevis Saules aktivitāte, bet gan cilvēka darbības izraisītā globālā sasilšana.
Zemes atmosfēra un okeāni patiešām kļūst siltāki, izraisot ledāju kušanu. Globālā sasilšana notiek siltumnīcas efekta dēļ. Garo viļņu starojums neietilpst stratosfērā un atgriežas uz Zemes. Kļūst siltāks, kā siltumnīcā laukos. Ledāji pamazām kūst, taču šī procesa ātrums šodien nav pietiekams, lai applūdinātu pilsētas.
Iespējams, pēc desmit gadiem būs manāms ūdens līmeņa paaugstināšanās par desmitiem vai vairāk centimetru. Taču nav jābaidās no plūdu draudiem 2025. gadā.
Siltums un citas anomālijas. Kas attiecas uz siltumu un citām lietām, gada vidējā temperatūra pieaug no gada uz gadu, turklāt paātrinātā tempā. Piemēram, pagājušajā rudenī laiks bija silts, pat karsts, bez nokrišņiem. Tas notiek anticiklona ietekmē. Tas notiks arvien biežāk, un ne tikai rudenī, bet arī pavasarī un vasarā. Protams, klimats mainās uz sasilšanu. Un pieaugs cilvēcei negatīvo laikapstākļu skaits.
Lasi vēl: Pēdējā brīža laikapstākļu prognoze rāda, ka var tikt sabojātas Jaunā gada svinības
Plūdi pasaulē arvien biežāk notiek bloķējošo anticiklonu ietekmē – stagnējošas parādības atmosfērā, ko izraisa ziemeļu-dienvidu kontrasta samazināšanās. Šādas dabas anomālijas atkārtosies un kļūs ilgstošākas. Šogad Melnās jūras piekraste atradās anticiklona nomalē. Vairākās dienvidu pilsētās bija spēcīgas lietusgāzes. Tas turpinās atkārtoties. Spēcīgo lietavu un viesuļvētru skaits palielināsies, taču ne tik būtiski. Bet, protams, cilvēcei ir jāsagatavojas, jo sarežģīti laikapstākļi un klimatiskie apstākļi būs arvien biežāk.