Daudzi kaķu īpašnieki saskaras ar “dusmīgās” rokas noslēpumaino parādību. Šī no pirmā acu uzmetiena šķietami nekaitīgā spēle sastāv no tā, ka cilvēks pietuvina roku ar izplestiem pirkstiem kaķim, imitējot uzbrukumu.
Tomēr mūsu pūkaino draugu reakcija uz šādu žestu bieži vien ir negaidīti asa un agresīva. Neraugoties uz šķietamo jautrību, “ļaunās” rokas spēle var radīt negatīvas sekas. Tā ne tikai provocē kaķu agresiju, bet var arī pasliktināt mājdzīvnieka un saimnieka attiecības, kā arī izraisīt traumas. Tāpēc ir svarīgi saprast, kāpēc kaķi šādi reaģē un kādas ir alternatīvas drošai mijiedarbībai ar mūsu četrkājainajiem kompanjoniem.
Kāpēc kaķi reaģē uz “dusmīgu” roku
Kaķu pasaulē ķermeņa valodai ir svarīga loma saziņā. Kad tuvojamies kaķim ar roku ar izplestiem pirkstiem, mēs neapzināti imitējam draudošu žestu. Kaķu pasaulē pacelta ķepa ar izstieptiem nagiem ir pēdējais brīdinājums pirms uzbrukuma. Tādējādi mūsu “dusmīgo” roku kaķis uztver kā tiešus draudus, uz kuriem tas reaģē ar aizsardzības agresiju.
Pašaizsardzības instinkts
Daba ir apveltījusi dzīvniekus ar dažādiem aizsardzības mehānismiem pret briesmām. Viens no izplatītākajiem ir vizuāls ķermeņa izmēra palielinājums. Piemēram, kaķi apdraudējuma gadījumā nostājas uz sāniem un paceļ kažoku uz purniņa, maskētās ķirzakas atsedz savu iespaidīgo apkakli, bet pūces izpleš spārnus. Visas šīs darbības ir paredzētas tam, lai potenciālajam pretiniekam šķistu lielākas un biedējošākas.
Lasi vēl: No 2025. gada 8. janvāra 3 zodiaka zīmju pārstāvjus gaida veiksme
Kad tuvojamies kaķim ar roku ar izstieptiem pirkstiem, mēs neapzināti imitējam šo izmēru palielināšanos. Kaķa smadzenes šādu rīcību automātiski uztver kā kaitīgu signālu, kas izraisa tūlītēju aizsardzības reakciju. Tas izskaidro, kāpēc pat vislaipnākie un mierīgākie kaķi var pēkšņi kļūt agresīvi, reaģējot uz “dusmīgu” roku.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….