Es vairs nevalkāju ”humpalu” drēbes no lietoto apģērbu veikaliem. Visu bez vilcināšanās izmetu – tūlīt izskaidrošu, kādēļ

Tu pārnāc mājās, novelc darba uzvalku vai džinsus, un instinktīvi sniedzies pēc vecā, izstaipītā džempera, kas tev uzticīgi kalpo jau vairāk nekā desmit gadus. Tas ir tik pazīstams un ērts – gluži kā vecs draugs.

Un tās treniņbikses ar caurumu celī? Tu tās velc ar domu, ka komforts mājās ir pats svarīgākais. Es pats tā darīju gadiem. Man ir 50, un ilgu laiku es dzīvoju ar šo pieeju, līdz kādu dienu sapratu – tas ir strupceļš. Ļaujiet man paskaidrot, kāpēc.

Vecs ne vienmēr nozīmē mājīgs

Iedomājieties: jūs uzvelkat savu iecienīto veco džemperi. Tas ir maigs, pazīstams un šķietami pilnīgi pietiekams. Bet, ieskatoties rūpīgāk, jūs pamanāt, ka audums ir nolietojies, krāsa izbalējusi, un smarža… Tā vairs nav svaiga, pat pēc mazgāšanas. Šķiedras ir uzsūkušas virtuves smakas, sviedrus un iespējams arī dūmus. Tad pienāca diena, kad mana sieva man atklāti teica: “Šajās biksēs tu izskaties kā cilvēks, kurš jau sen padevies.” Es sākumā biju aizskarts, bet tad sāku pārdomāt. Viņai bija taisnība. Mēs taču pavadām vairāk laika mājās nekā jebkur citur. Ja es mājās valkāju drēbes, kas pašam šķiet derīgas tikai grīdas mazgāšanai, tad arī mana pašsajūta atspoguļojas tam atbilstoši. Es sāku saprast, ka tas, kā izskatos mājās, ietekmē ne tikai manu izskatu, bet arī manu pašapziņu.

Jāciena sevi arī tad, kad neviens tevi neredz 

Ir populārs uzskats, ka mājās var atpūsties, neuztraucoties par savu izskatu. Es tam piekrītu, bet ar svarīgu precizējumu: atpūsties – jā, bet izskatīties nevīžīgi – nē. Mājas drēbes nav sinonīms vecām un nolietotām drēbēm. Tām jābūt ērtām, tīrām un pieklājīgām.

Es nolēmu veikt eksperimentu. Izmetu visus novalkātos T-kreklus un bikses, kas vairs nederēja nekam citam kā mājas darbiem vai žoga krāsošanai. To vietā iegādājos vairākus vienkāršus, bet gaumīgus mājas apģērbu komplektus. Tie bija mīkstas bikses no patīkama materiāla un dažādi T-krekli, kurus droši varētu uzvilkt pat negaidītu viesu priekšā. Rezultāts bija pārsteidzošs – dzīve patiešām mainījās. Es sāku justies labāk, vairāk novērtēt sevi un pamanīju, ka pat vienkārša mājas ikdiena var kļūt patīkamāka, ja izskatos sakopts un labi jūtos savās drēbēs.

Lasi vēl: Raimonda Paula mazmeita intervijā atklāj, ja maestro apstāsies, tad būs cauri – stāsta detaļas

Apģērbs, ko izvēlamies valkāt, ir daudz vairāk nekā vienkārši audums – tas nes sevī ziņu, kuru nododam savai apziņai. Uzvelkot tīru un kārtīgu apģērbu, automātiski jūties enerģiskāks un radi lielāku cieņu pret sevi. Tas ir līdzīgi kā ar gultas veļu – vai kāds labprāt gulētu uz saplēstām vai netīrām spilvendrānām? Protams, ka nē! Tad kāpēc būtu pieņemami mājās valkāt apģērbu, kas ir novalkāts un nepievilcīgs?

Bet kur kļūdās lielākā daļa cilvēku? Noskaidrosim!

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment