Apbērs ar ogām – šis vienkāršais aveņu mēslojums nodrošinās rekordlielu ražu

Gadās, ka pat šķietami pareizi, kopjot avenes, krūmi dod mazas un skābas ogas. Tam var būt vairāki iemesli, tostarp tie, kas saistīti ar konkrētu šķirni.

Taču bieži vien pat vismīļākās un iecienītākās aveņu šķirnes sagādā vilšanos tikai tāpēc, ka ir pieļautas kļūdas barošanā, laistīšanā un apgriešanā. Pastāstīsim, kādas darbības jāveic, lai iegūtu patiešām labu ražu.

Pavasarī no krūmiem jānoņem segums un jāuzstāda režģi vasaras šķirnēm. Režģi palīdz nodrošināt pareizu dzinumu attīstību, vieglāku ražas novākšanu un gaisa cirkulāciju, kas samazina kaišu risku.

Svarīgi ir pastāvīgi uzirdināt augsni, kas veicina augu sakņu sistēmas attīstību un uzlabo ūdens un barības vielu uzsūkšanos. Kā arī mulčēšana, kas ir augsnes pārklāšana ar organiskajiem materiāliem, ir ļoti noderīga, jo palīdz saglabāt mitrumu, novērš nezāļu augšanu un uzlabo augsnes kvalitāti.

Tāpat jāveic savlaicīga laistīšana, jo avenes ir jūtīgas pret sausumu, īpaši augšanas sezonā.

Ne mazāk svarīga ir lieko dzinumu apgriešana – tā mēs novēršam aizaugšanu un samazinām slimību risku. Runājot par barošanu, pavasarī avenēm dodam augšanu stimulējošu slāpekļa mēslojumu.

Lapu dzeltēšana var liecināt par magnija trūkumu, tāpēc, ja pamanāt šādas pazīmes, pievienojiet magniju, kas uzlabos auga stāvokli un palīdzēs attīstībā.

Vasaras pirmajā pusē nekaitēs augu apsmidzināt ar šķidro ziepju maisījum, kas palīdz atbaidīt kaitēkļus un nodrošina augu labu stāvokli. Bagātiniet augsni ar kāliju, izmantojot koksnes pelnus (var būt sausi vai pelnu šķīduma veidā).

Vasaras otrajā pusē notiek barošana ar kālija-fosfora mēslojumu, kas stiprina aveņu imunitāti, palīdz augiem sagatavoties ziemai un veicina saldāku ogu attīstību. Kālija un fosfora līdzsvars palielina ražu.

 

 

 

Leave a Comment