Rozes pēc ziemas kļuvušas melnas – 3 iemesli, kāpēc tas notika, un ko ar to darīt

Ja jūsu rozes pēc ziemas ir kļuvušas melnas, nevilcinieties – tās var glābt.

Kāpēc rozes pēc ziemas pēkšņi kļūst melnas un kā palīdzēt? Pieredzējuši dārzkopji dalās ar vienkāršiem padomiem, kas palīdzēs pēc aukstajiem laikapstākļiem atgriezt jūsu puķēm veselību un skaistumu!

Rozes rotā gandrīz katru dārzu, jo tās ir vienas no maģiskākajām puķēm. Tomēr ne vienmēr tās bez problēmām pārdzīvo ziemu. Bieži vien dārznieki pavasarī saskaras ar tumšāku dzinumu, kas rada daudz jautājumu. Kāpēc tā notiek un kā palīdzēt augiem atgūties?

Galvenais iemesls, kāpēc dzinumi kļūst melni, ir nepareiza auga paslēpšana ziemā. Ja rozes tiek atvērtas pārāk agri vai nav pietiekami pasargātas no sala, tās var ciest.

Tajā pašā laikā pārāk ciešs segums ierobežo gaisa cirkulāciju, radot siltumnīcas efektu, kas izraisa mitruma uzkrāšanos un bojā augus. Ja jūsu rozes pēc ziemas ir aptumšojušās, nepadodieties – tās var glābt.

Pirmais solis ir pareiza apgriešana. Visi bojātie dzinumi jāapgriež līdz pirmajiem veselīgajiem audiem, lai veicinātu auga atveseļošanos. Lai novērstu infekcijas, griezuma vietas jāapstrādā ar antiseptisku līdzekli.

Nākamais svarīgais posms ir apsmidzināšana ar pretstresa preparātiem. Tie palīdzēs novājinātiem krūmiem ātrāk atjaunoties, aktivizēs jaunu dzinumu augšanu un stiprinās augu. Pirms lietošanas noteikti izlasiet produkta lietošanas instrukciju.

Lai paātrinātu rožu atjaunošanos, varat izveidot mini siltumnīcu. Lai to izdarītu, paņemiet parastu plastmasas pudeli, nogrieziet tās augšdaļu un sieniņu iekšpusi pārklājiet ar kaļķi. Ar iegūto konstrukciju pārklāj apgriezto krūmu. Tas palīdzēs augam ātrāk adaptēties. Kad parādās jauni, apmēram 10 cm gari dzinumi, noņemiet vāku.

 

 

 

 

Leave a Comment