Marks Zakerbergs brīdina Facebook Messenger lietotājus, lai tie netaisa ekrānšāviņu čatās. Viņš kopā ar saviem universitātes istabas biedriem ir viens no sociālā plašsaziņas līdzekļa Facebook dibinātājiem.
Tagad viņš ir tā mātesuzņēmuma Meta Platform priekšsēdētājs, izpilddirektors un kontrolējošais akcionārs. viņa karjeras sākums, juridiskās problēmas un sākotnējie panākumi ar Facebook tika pat pārvērsti filmā The Social Network. Tagad viņš sūta atgādinājumu – un brīdinājumu – Facebook lietotājiem… Netaisiet ekrānšāviņus savām tērzēšanas sarunām. 2020. gadā Facebook būtībā sāka izmantot funkciju, kas lika pazust ziņām Facebook un Instagram, sauktu par pazūdoša režīmu.
Ko tas nozīmē
Izzušanas režīms nodrošināja, ka ziņas pazūd pēc tam, kad saņēmējs tās bija redzējis un atstājis tērzēšanu: “Dažreiz ziņa ir vienkārši spontāna – kaut kas tāds, ko jūs vēlaties pateikt tajā brīdī, neuztraucoties par to, ka tā paliks apkārt. Tāpēc mēs ar prieku ieviešam Vanish režīmu Messenger, kas ļauj jums sūtīt ziņas, kuras pazūd automātiski.”
Šo funkciju var ieslēgt, mobilajā ierīcē esošajā tērzēšanas pavedienā pavelkot uz augšu. To var iestatīt atpakaļ sākotnējā režīmā, lietotājam atkal pavelkot ekrānā uz augšu.
Paziņojumā (ar ASV izdevuma USA Today starpniecību) norāda Messenger produktu vadītāja Bridžeta Pujals un Instagram produktu vadītājs Maniks Singhs: “Mēs izstrādājām Vanish režīmu, domājot par drošību un izvēli, lai jūs varētu kontrolēt savu pieredzi.” Vanish režīms vispirms tika ieviests ASV, bet vēlāk tika izplatīts arī ES valstīs.
Tagad Facebook palīdzības centrā teikts, ka šī funkcija “vairs netiek atbalstīta”, tomēr ir pazuduši ziņojumi. “Pazūdošās ziņas tiek ieviestas pakāpeniski, un, iespējams, jums vēl nav pieejamas.” Tiek piebilsts, ka šai funkcijai var piekļūt, noklikšķinot uz personas vārda, ar kuru sarunājaties Messenger, un ritinot uz leju līdz sadaļai Privātums un atbalsts, tur jūs atradīsiet pazūdošās ziņas.
Apraksts brīdina: “Ja kāds uzņem ekrānšāviņu vai izdara ekrāna ierakstu, tērzēšanas laikā parādīsies paziņojums.”
Lasi vēl: Nākotnē Latvija var ziemas mēnešos sagaidīt pat -40 grādu temperatūru – zināms kāpēc
Marks ir brīdinājis Facebook Messenger lietotājus par ekrānšāviņu uzņemšanu tērzēšanas laikā sociālā medija platformas ierakstā: “Jauns atjauninājums end-to-end šifrētām Messenger čatām, lai jūs saņemtu paziņojumu, ja kāds uzņem ekrānšāviņu, kas pazūd.
“Šifrētajām ziņām mēs pievienojam arī GIF failus, uzlīmes un reakcijas.” Facebook dibinātājs dalījās ar saraksti starp viņu un viņa sievu Priscillu Čanu. Viņš izteicis smieklīgu joku par superdatoru, un viņa dzīvesbiedre uzņēma ekrānšāviņu, demonstrējot, kā darbosies paziņojums.