Iemesli, kāpēc jūsu kabači dārzā sāk pūt un ko nevajag darīt

Jūs laistāt, irdināt, barojat, bet kabači joprojām pārvēršas par sapuvušu masu tieši uz krūmiem? Tas viss ir par vienu liktenīgu kļūdu, ko pieļauj 90% dārznieku.

Ļoti bieži kabaču ziedu gala puves rodas kalcija trūkuma dēļ, ko var radīt nevienmērīga augsnes mitruma līmeņa uzturēšana, pārāk apjomīga mēslošana vai bojātas auga saknes.

Nereti dārznieki aizmirst, ka kabači nav ūdensaugi. Ja jūs ielejat ūdeni tieši zem saknes, īpaši vēsā laikā, saknes sāk smakt un olnīcas sāk pūt. Pareizi ir laistīt kabačus tikai rievās ap krūmu, un arī tikai tad, kad ir sauss laiks.

Ir svarīgi nodrošināt vienmērīgu laistīšanu, kā arī izmantot mulču mitruma saglabāšanai. Un noteikti izvairieties no pārmērīga slāpekļa mēslojuma lietošanas, kas var kavēt kalcija uzņemšanu.

Kabači arī ienīst, ja ir pārāk cieši sastādīti kopā, jo viņiem trūkst gaismas un gaisa cirkulācijas. Stādot tos tuvāk par metru vienu, lapas savā laikā saskaras, un tam sekojoši ļoti bieži tiek pārnestas dažādas infekcijas un sēnītes no viena aug uz otru.

Ja ziedu puvi bieži izraisa iepriekš minētie faktori, tad kātiņa puvi nereti rada kāpuri, kas izgrauž stublājus. Kā arī pie vainas ir dažādas sēnīšu infekcijas, kas attīstās sliktas gaisa cirkulācijas dēļ. Šajā gadījumā izmantojiet organiskos insekticīdus, piemēram, nīma eļļu, lai kontrolētu kaitēkļus.

Bet ko darīt, ja olnīcas jau ir sākušas bojāties? Steidzami noņemiet visus bojātos augļus un apsmidziniet krūmus ar sodas šķīdumu. Lai to izdarītu, būs jāsajauc 1 ēdamkarote sodas uz 5 litriem istabas temperatūras ūdens. Sodā esošais sārms apturēs puvi un dezinficēs augu.

Un neaizmirstiet par “mākslīgo apputeksnēšanu” – novāc vīrišķo ziedu (bez olnīcas pie pamatnes) un viegli ar to berzējiet sievišķās ziedkopas. Tādā veidā jūs garantējat ražu pat lietainās vasarās, kad bites nelido.