Kā uz visiem laikiem atbrīvoties no nezālēm – aprīļa apstrāde, par kuru agronomi klusē

Iedomājieties – jūs ierodaties savā vasarnīcā, un dobes ir tīras kā galds. Nekādas pienenes, bez podagras – aci priecē tikai kultivētie augi.

Lielākā daļa dārzkopju pavada gadus ravējot, pat nenojaušot, ka nezāles uzvar vienas kļūdas dēļ – cīnoties ar sekām, nevis cēloni.

Aprīlis ir vienīgais mēnesis, kad jūs varat uzbrukt ienaidniekam jau agrīnā stadijā un aizmirst par problēmu nākamajos gados. Noslēpums ir iznīcināt ne tikai pieaugušos augus, bet arī to sēklas, kas paslēptas augsnē.

Pirmais solis ir mehāniskā apstrāde. Tiklīdz zeme atkūst un sasilusi līdz +8–10°C, ar smalki zobainu grābekli pārbrauciet pāri vietai. Ne tikai irdiniet augsni, bet kārtīgi “izķemmējiet” to 3-5 cm dziļumā. Tādējādi virspusē tiks izceltas pārziemojušās nezāļu sēklas, kas sāks dīgt.

Pēc 5-7 dienām, kad parādās pirmie dzinumi, atkārtojiet procedūru. Tādā veidā jūs atbrīvosities no 70% nākotnes kaitēkļu, pirms tiem būs laiks iesakņoties.

Otrais posms ir aizsargbarjeras izveidošana. Pēc otrās ravēšanas augsni izlīdziniet un apūdeņojiet ar etiķa šķīdumu (200 ml deviņu procentu etiķa uz 10 litriem ūdens). Skābā vide iznīcinās visas atlikušās ziemciešu sēklas un saknes, bet nekaitēs kultivētajiem augiem, ja vien jūs vēl neesat iestādījis stādus.

Lai uzlabotu efektu, pievienojiet šķīdumam 100 gramus sāls – tas palēninās jaunu nezāļu dīgšanu. Ir svarīgi to darīt sausā laikā, lai lietus neizskalotu kompozīciju.

Trešais solis ir profilakse. Ja platība ir stipri aizaugusi, izmantojiet neselektīvu herbicīdu uz glifosāta bāzes. Bet nesteidzieties visur liet ķimikālijas: apstrādājiet tikai atstarpes starp rindām un vietas, kur neplānojat stādīt dārzeņus.

Aprīļa herbicīdu apstrāde ir efektīva, jo šajā laikā nezāles aktīvi absorbē mitrumu un ātrāk iet bojā. Preparātu atšķaida stingri saskaņā ar instrukcijām un apsmidzina augus no rīta, kamēr nav vēja. Atkārtojiet procedūru pēc nedēļas, lai nostiprinātu rezultātu.

Pēdējais posms ir mulčēšana. Pēc visām apstrādēm dobes pārklāj ar biezu slāni (5–7 cm) sasmalcinātas mizas, salmu vai melnas agrošķiedras. Mulča neļaus vēja izpūstām nezāļu sēklām iekrist augsnē un dīgt.

Ja visu izdarīsiet pareizi, līdz jūnijam teritorija būs praktiski tīra. Atliek tikai uzraudzīt rindu atstatumu un manuāli noņemt atsevišķus asnus. Galvenais, nerakt zemi ar lāpstu. Izmantojiet dakšiņu, lai netraucētu jaunas sēklas no dziļas iekšpuses. Šī pieeja prasa pūles tikai aprīlī, bet tā iznīcina nezāles 2–3 gadus.