Vai jūs kādreiz esat apstājušies, lai apskatītu savu māju un sev pajautājuši: “Kāpēc man tas ir vajadzīgs?”
Mums visiem ir stūri, atvilktnes vai skapji, kas piepildīti ar lietām, kurām neesam pieskārušies gadiem ilgi. Salauzts mēbeles, vecas drēbes, novecojusi sadzīves tehnika vai pat tapešu pārpalikumi no remonta, kas bija pirms pieciem gadiem – šie priekšmeti aizņem ne tikai fizisku telpu. Tie rada nekārtību arī mūsu apziņā un, ticiet vai ne, var nemanāmi izsūcināt mūsu finansiālo enerģiju.
Runa nav par dekoratīviem nieciņiem, kas jums sagādā prieku, vai mājīgiem plediem, kas sasilda aukstos vakaros. Runa ir par īstu krāmu – lietām, kurām vairs nav nekādas citas nozīmes, kā tikai krāt putekļus un smacēt jūs.
Parunāsim par slēptajiem nabadzības avotiem jūsu mājās un par to, kā no tiem atbrīvoties, pirms tie sāk ietekmēt jūsu maku un iekšējo mieru.
1. Haoss un nekārtība
Nekārtība nav tikai vizuāls traucēklis – tā ir kluss zaglis. Kad jūsu mājās valda haoss, jūs, visticamāk, pazaudēsiet svarīgus dokumentus, aizmirsīsiet laikā apmaksāt rēķinus vai iegādāsieties lietas, kuras jums jau ir. Mēs izmetam pārtiku, kas pazūd ledusskapja dziļumos, un tērējam naudu kārtējā skapīša vai plaukta iegādei, nevis risinām īsto problēmu.
Vai jums kādreiz ir nācies stundām ilgi meklēt pasi vai kvīti, kas bija steidzami nepieciešama? Šī nekārtība jums atņem gan laiku, gan naudu.
Pārblīvēta telpa – tas ir pārblīvēts prāts.
Džošua Bēkers saka: “Pirmais solis ceļā uz dzīvi, kādu vēlaties, ir atbrīvoties no visa, kas jums nepatīk.”
Māja bez nekārtības ietaupa jūsu laiku, mazina stresu un palīdz taupīt naudu.
Kad katrai lietai ir sava vieta, dzīve šķiet pārskatāmāka. Sāciet ar mazumiņu: sakārtojiet vienu atvilktni, vienu plauktu, vienu istabu vienā reizē. Izveidojiet savu lietu organizēšanas sistēmu un turieties pie tās. Jūs būsiet pārsteigti, cik daudz vienkāršāk kļūst pārvaldīt savas finanses un dzīvi, kad mājās valda kārtība.
2. Nepieciešamā, vecā trauku kolekcija
Vai jūsu skapjos stāv pilnas rindas ar traukiem, kurus nekad neizmantojat? Varbūt tas ir kāzu dāvanā saņemts stilīgu šķīvju komplekts vai dažādas krūzītes, kas palikušas no studiju gadiem. Ja jūs tos neesat lietojuši jau veselu gadu, ir pienācis laiks no tiem atbrīvoties. Veci, neizmantoti trauki aizņem daudz vietas un var radīt stagnācijas sajūtu jūsu mājās. Uzdāviniet tos, pārdodiet vai vienkārši atbrīvojieties no tiem.
Trauki ar plaisām vai izsitumiem ir vēl sliktāki – tie nav tikai nepraktiski, tie var nest sev līdzi negatīvu enerģiju. Kā māca japāņu filozofija , salauztas lietas var būt skaistas, bet tikai tad, ja tās tiek salabotas un tām tiek dota jauna dzīve. Ja neplānojat to darīt – ir laiks atvadīties. Atbrīvojoties no vecā, jūs atverat durvis jaunajam – gan mājās, gan savā dzīvē.
3. Sīko remontdarbu atlikšana
Daudziem ir ieradums atlikt nelielus remontdarbus. Pilējošs krāns vai plaisa logā var šķist niecīga problēma, taču ar laiku tas var pāraugt daudz nopietnākā un dārgākā nelaimē.
Kā gudri teicis Bendžamins Franklins: “Mazs caurums var nogremdēt lielu kuģi.”
Savlaicīga problēmu risināšana ietaupa naudu un pasargā no lieka stresa nākotnē.
4. Salauzta sadzīves tehnika
Tas salauztais tosteris, kas stāv stūrī? Mikroviļņu krāsns, kas pārstāja darboties pirms pusgada? Tās nav tikai vietu aizņemošas lietas – tās ir arī pastāvīgi atgādinājumi par nepabeigtajiem darbiem. Salauzta tehnika var radīt nepabeigtības sajūtu un pat atturēt jūs no jaunu pirkumu plānošanas.
Ja neplānojat to salabot, nododiet pārstrādei vai pārdodiet detaļām. Priekšmetu glabāšana “katram gadījumam” reti kad noved pie kaut kā produktīva.
5. Tapetes un būvmateriālu pārpalikumi
Mēs visi esam to piedzīvojuši: remonts pabeigts, bet paliek tapetes rullītis, flīžu pārpalikumi vai pusizlietota krāsas kārba.
“Varbūt kādreiz noderēs,” jūs domājat, un viss pazūd kādā skapja dziļumā. Bet būsim godīgi – kad pēdējo reizi jūs tos tiešām izmantojāt?
Lasi vēl: Es pārāk vēlu sapratu, kāpēc tualetes papīru nevar nolaist tualetes podā
Tā vietā, lai ļautu tiem krāt putekļus, mēģiniet tos izmantot radoši vai nododiet atbildīgai utilizācijai. No flīžu pārpalikumiem var izveidot mozaīku, bet liekā krāsa var atsvaidzināt mēbeles. Ja nē – ir pienācis laiks no tā visa atbrīvoties.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..
Tevi noteikti interesēs
- Mājās gatavoti kruasāni, kas burtiski kūst mutē. Gadiem pārbaudīta mammas recepteby Rinalds Bergmanis
- Atgriežoties no Daugavpils dzemdību nodaļas, bērnistaba bija mainījusies, un vīra māte stāvēja vidū ar apmierinātu smaiduby Rinalds Bergmanis
- Tas sāksies 11. maijā un turpināsies veselu nedēļu bez pārtraukuma — sinoptiķi izklāstījuši satraucošu laika prognoziby Sandra Ločmele