Dabiska aizsardzība dārzam: kā strutene tiek galā ar laputīm un kodēm

Ja jūsu dārzā savairojusies strutene, nesteidzieties to iznīcināt. Šis nezāle var kļūt par noderīgu palīgu cīņā ar kaitēkļiem un pat aizstāt ķīmiskos mēslojumus.

1. Strutene pret kaitēkļiem

No strutenes var pagatavot uzlējumu, kas ir ļoti efektīvs cīņā ar dažādiem kaitēkļiem. Šis dabīgais līdzeklis palīdzēs pasargāt augus bez sintētisko ķimikāliju izmantošanas.

Kā pagatavot:

Sasmalciniet 4 kilogramus svaigas strutenes masas (stublājus, lapas, ziedus).

Pārlejiet ar 10 litriem ūdens, vēlams liet lietusūdeni vai nostādinātu ūdeni.

Uzlējumu atstājiet ievilkties 2 dienas vēsā, no saules pasargātā vietā.

Lietošana:

Ar pagatavoto uzlējumu apsmidziniet augus, lai cīnītos ar vadu tārpiem, kāpostu baltblusiņām, laputīm, kodes kāpuriem, zemes blusām un lapu tinējiem.  Ar to var arī laistīt augsni ap augiem, lai iznīcinātu augsnē mītošos kaitēkļus un novērstu to izplatīšanos. Regulāra šāda uzlējuma lietošana palīdz uzturēt dārzu veselīgu un būtiski samazina nepieciešamību pēc ķīmiskajiem pesticīdiem.

2. Strutene kā dabīgs augšanas stimulators

Strutenes uzlējumu var izmantot arī kā dabīgu alternatīvu ķīmiskajiem augšanas stimulatoriem un sēklu apstrādes līdzekļiem.

Kā lietot:

Iemērciet sīpolus (piemēram, sīpolu, puķu sīpolus) strutenes uzlējumā uz vairākām stundām. Pēc mērcēšanas sīpolus izžāvējiet ēnā un pēc tam stādiet augsnē ierastajā veidā.

Šāda apstrāde palīdz uzlabot dīgšanas spējas, paātrina sakņu sistēmas attīstību un padara augus izturīgākus pret kaitēkļiem.

Lasi vēl: Ja jūs to nedarīsiet maijā, smecernieks jūs atstās bez zemeņu un aveņu ražas. Lūk, kas jādara, lai saglabātu ogas

Padoms:

Lai panāktu labākus rezultātus, strutenes uzlējumu var izmantot arī jauno stādu apsmidzināšanai, kas palīdz stiprināt to imunitāti jau agrīnās attīstības stadijās.

 

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….