Viens grams uz litru ūdens – un vijolīte atbrīvos savus sulīgos ziedus

Vijolītes ir daudzu iecienīts istabas augs, bet tas ir pietiekami jūtīgs un prasa pareizu kopšanu. Tas attiecas arī uz vijolīšu mēslošanu.

Izrādās, ka vijolītes noteikti ir jābaro maija mēnesī, jo tieši šajā periodā veidojas pamats to turpmākajai ziedēšanai. Noskaidrosim, kā vislabāk barot vijolītes maijā, lai tās ātri uzziedētu.

Vijolīšu barošanai lieliski piemēroti kompleksie mēslošanas līdzekļi, kas satur trīs svarīgus mikroelementus – kāliju, fosforu un slāpekli.

Šīm vielām ir galvenā loma istabas puķes veselības saglabāšanā un tās aktīvas ziedēšanas stimulēšanā. Par labāko šo labvēlīgo vielu avotu uzskata kālija monofosfātu, kas ir iegādājām teju jebkurā saimniecības un puķu preču veikalā.

Lai nodrošinātu, ka mēslojums sniedz maksimālu labumu un nekaitē telpaugam, ir svarīgi ievērot norādījumus uz mēslojuma iepakojuma. Ja kāda iemesla dēļ nav norādījumu, tad var lietot vispārpieņemto standartu – vienu gramu mēslojuma ieteicams atšķaidīt litrā ūdens.

Šķidrums labi jāsamaisa un jāizmanto vijolīšu barošanai. Pieredzējuši floristi iesaka ziedu laistīt pirms mēslošanas, lai aizsargātu sakņu sistēmu no apdegumiem, ko var izraisīt mēslojums.

Ar ko vēl var pabarot vijolīti, lai tā uzziedētu

Ieteicams lietot arī ar rokām sagatavotus mēslošanas līdzekļus. Piemēram, vijolītēm patiks kafijas biezumi. Ja jums mājās ir kafijas biezumi, neizmetiet tos, tie ne tikai pabaros ziedu, bet arī uzlabos augsnes struktūru.

Pagatavojiet kafijas biezumu un augsnes maisījumu un apkaisa to zem auga. Der zināt, ka vijolīti nevar laistīt ar kafijas biezumu uzlējumu, jo zieds var iznīkt. Tāpēc lietojiet tikai kafijas biezumus, bet ne uzlējumu.

Koksnes pelni satur ārkārtīgi vērtīgus elementus – fosforu un kāliju, kas nepieciešami telpaugu attīstībai un ziedēšanai. Turklāt šis mēslojums deoksidē augsni un aizsargā pret kukaiņu kaitēkļiem.

Lai pagatavotu mēslojumu, pievienojiet ēdamkaroti koksnes pelnu litram ūdens un ļaujiet šķīdumam nostāvēties vairākas stundas. Pirms mēslošanas līdzekļa uzklāšanas tas jāsamaisa, lai nebūtu nosēdumu, un laistiet vijolīti reizi 14 dienās.