Kur var droši atstāt savu suni, ja plāno doties ceļojumā

Ne vienmēr ir iespējams paņemt mājdzīvnieku līdzi atvaļinājumā, un tas ir normāli. Par laimi ir citas opcijas

Kaķi vai suni var atstāt viesnīcā vai pie dzīvnieku aukles. Šajā rakstā pastāstīšu, par ko ir svarīgi padomāt iepriekš un pie kā var uz laiku atstāt savu mīluli.

Pie draugiem vai ģimenes locekļiem

Ceļojuma laikā var palūgt draugu vai ģimenes locekli parūpēties par jūsu mājdzīvnieku: nākt ciemos, apmesties jūsu dzīvoklī vai paņemt dzīvnieku pie sevis. Izvēlieties variantu, kas būs ērts visām pusēm.

Pirms došanās prom noteikti sagatavojiet aprūpes instrukciju. Tajā jāiekļauj pat šķietami acīmredzamas detaļas, piemēram, cik reizes nedēļā jāiztīra tualete vai cik bieži jābaro dzīvnieks. Labāk sarakstu sākt veidot dažas dienas pirms aizbraukšanas, lai neko neaizmirstu. Šeit ir daži punkti, ko varat iekļaut:

Barošanas laiki un biežums, kā arī porciju lielums. Lieliski, ja sagatavosiet mērbļodiņu vai krūzīti, pēc kuras viegli noteikt vajadzīgo porcijas svaru. Norādiet arī, cik bieži jāmaina ūdens vai jāmazgā dzeramais trauciņš. Šķiet sīkumi, bet tas ir svarīgi!

Kādas rotaļas patīk dzīvniekam. Mīļākās rotaļlietas labāk atstāt redzamā vietā. Šeit var pievienot informāciju arī par dzīvnieka sliktajiem ieradumiem. Piemēram, ja jūsu kaķis mēdz par daudz prasīt ēdienu, pat ja nav izsalcis, to ir vērts pieminēt.

Kādi vingrinājumi regulāri jāveic. Šis punkts būs aktuālāks suņu īpašniekiem — reti kurš trenē kaķus. Cik bieži jāizved pastaigā vai jāmaina tualete. Kaķiem uz atvaļinājuma laiku labāk uzstādīt papildu tualeti — katram gadījumam.

Sagatavojiet informāciju par to, kur glabājas pārvadājamais būris un kā vislabāk dzīvnieku tajā dabūt iekšā. Dzīvnieka pasi un citus dokumentus (piemēram, apdrošināšanas polisi) novietojiet redzamā vietā. Var iegādāties automātisko barotavu — noderīgu ierīci, kurā var iestatīt barošanas laikus un porciju lielumu.

Ja palūdzat kādu no draugiem dzīvot pie jums vai atdodat kaķi uz laiku vecākiem (īpaši, ja viņš jau ir bijis viņu dzīvoklī), tas būs viskomfortablākais risinājums dzīvniekam. Tādā veidā viņš visu laiku būs kopā ar pazīstamu cilvēku.

Kaķi var atstāt mājās vienu pašu, bet tikai uz īsu laiku — maksimums 4 dienas. Suņus pat uz īsu laiku labāk neatstāt vienus: viņiem nepieciešamas regulāras pastaigas un cilvēka uzmanība.

Ja zināt, ka jūsu mīlulim neoatīk vienatne bez jums, pirms brauciena konsultējieties ar profesionāļiem, kā samazināt uztraukum. Ir daudz pārbaudītu risinājumu — no tabletēm līdz feromonu difuzoriem.

Ar suņu aukli

Profesionāla dzīvnieku aukle. Viņš var vest jūsu suni pastaigās, pieskatīt mājdzīvnieku vai pat uzņemt viņu pie sevis uz laiku. Turklāt “petsitteris” (tā to mederni sauc) var arī apmesties jūsu mājās kopā ar jūsu mīluli.

Speciālista izvēlei jāpieiet atbildīgi. Piemēram, sunim ieteicams atrast aukli ar kinologa izglītību: jūsu prombūtnes laikā viņš ne tikai pieskatīs suni, bet arī palīdzēs uzlabot dienas režīmu, apgūt jaunas komandas vai koriģēt uzvedību.

Kā izvēlēties petsitteri:

Novērtējiet savas finansiālās iespējas. Nav jēgas sākt meklēšanu, ja nezināt, kādu budžetu varat atvēlēt. Tomēr nevajadzētu arī pārlieku taupīt — galu galā, runa ir par jūsu dzīvnieku. Cena atkarīga no tā, kas tieši nepieciešams. Piemēram daži piedāvā regulāras suņu pastaigas  (var nodot dzīvokļa atslēgas), bet uzturēšanās ar pastaigu maksā 2x vairāk.

Noskaidrojiet, vai auklei ir īpaša sagatavotība. Dažus aspektus var noskaidrot, uzdodot mērķtiecīgus jautājumus: ko viņa darīs, ja suns aizmuks vai kādu apēdīs ko nelāgu pastaigas laikā? Rūpīgi izpētiet atsauksmes. Vēl labāk — palūdziet ieteikumus no cilvēkiem, kuriem uzticaties.

Noteikti uzaiciniet aukli iepazīties ar dzīvnieku pirms došanās prom. Dažam dzīvniekam pietiek ar vienu tikšanos, citam būs nepieciešamas vairākas. Ir svarīgi, lai iepazīšanās laikā jūs atrastos tuvumā — tā dzīvnieks sapratīs, ka var uzticēties. Ja pēc vairākām tikšanās reizēm dzīvnieks joprojām agresīvi reaģē uz aukli, labāk meklēt citu. Vienkārši nesakrita raksturi — tā mēdz notikt arī cilvēkiem. Ja ir iespēja, vislabāk paņemt dzīvnieku līdzi. Daudzi mierīgi iztur lidojumus.

Dzīvnieku viesnīca

Ja kādu iemeslu dēļ nevarat atstāt dzīvnieku pie pazīstamiem cilvēkiem vai aukles, apsveriet viesnīcu variantu. Vai vienojieties ar audzētāju, ja ar viņu vēl ir saglabājies kontakts. Specializētas viesnīcas izvēle var izrādīties sarežģītāka nekā aukles meklējumi.

Kam pievērst uzmanību:

Viesnīcā ir daudz dzīvnieku: tie mijiedarbojas un atrodas tuvu viens otram. Diemžēl viņiem var būt problēmas, kas izplatās gan pa gaisu, gan kontaktceļā.

Lasi vēl: Ieberiet kafiju tualetes podā, ja vēlaties atbrīvoties no nosēdumiem un nepatīkama aromāta

Pārbaudiet ar slepenā pircēja metodi. Pasakiet, ka vēlaties atstāt dzīvnieku viesnīcā, un noskaidrojiet, kādi dokumenti nepieciešami. Ja piemin pasi un citus dokumentus, jautājiet: “Ko darīt, ja nav?” No atbildes daudz kas kļūs skaidrs. Numuriņu tīrība. Pēc katra viesnīcas “viesa” numurs ir jāapstrādā. Ja dzīvnieku viesnīcā šo punktu ignorē, labāk meklēt citu variantu.

Telpu izmērs. Ir svarīgi, lai dzīvnieks justos ērti — tam nepieciešama pietiekami plaša telpa. Pat ja jums ir mazs kaķis vai suns, numuram jābūt tādam, lai dzīvnieks varētu brīvi pārvietoties. Ja viesnīca piedāvā tikai būrus , labāk no šī varianta atteikties.

Speciālista klātbūtne 24/7. Kādam taču ir jāuzrauga dzīvnieki, kamēr esat prom. Videonovērošana numurā, trīs pastaigas dienā, regulāri foto un video atskaites, ikdienas pakaišu maiņa, līguma slēgšana — tie visi ir būtiski faktori, kam jāpievērš uzmanība.

Kā sagatavot mājdzīvnieku īslaicīgai atstāšanai

Pārliecinieties, ka mājdzīvnieks ir labā stāvoklī. Tas būs noderīgi gan gadījumā, ja plānojat viņu atstāt viesnīcā, gan ārkārtas situācijās.  Apstrādājiet dzīvnieku pret blusām un citiem parazītiem. Īpaši svarīgi tas ir, ja paredzat atstāt viņu dzīvnieku viesnīcā. Kad un ar kādiem līdzekļiem to vislabāk darīt, ieteicams precizēt pie veterinārārsta.

Uzrakstiet auklei instrukciju par to, kā komunicēt ar jūsu dzīvnieku. Tajā jāiekļauj arī dienas režīms, kontakti ārkārtas situācijām. Iegādājieties pietiekamu daudzumu barības un novietojiet redzamā vietā dzīvnieka iemīļotās rotaļlietas.

Atstājiet dzīvniekam priekšmetu ar jūsu smaržu — piemēram, vecu T-kreklu vai segu. Tas palīdzēs radīt komforta un drošības sajūtu svešā vidē.