Uzdodiet sev godīgi jautājumu: kur atrodas jūsu Wi-Fi maršrutētājs? Uz skapja, stūrī, aiz televizora, uz palodzes, vai varbūt tas putekļo uz grīdas starp vadiem?
Katrs no mums kaut reizi ir pieļāvis kļūdu, neveiksmīgi novietojot šo kastīti – un pēc tam brīnījies, kāpēc internets bremzē, “gudrā” māja dzīvo pati savu dzīvi, bet filmas ielādējas mūžīgi.
Un tagad iedomājieties: jūs esat iegādājušies jaudīgu maršrutētāju, bet ātrums joprojām kā “kliba bruņurupucēna” solis. Pie vainas ne vienmēr ir interneta pakalpojumu sniedzējs – biežāk tās ir kļūdas uzstādīšanā! Noskaidrosim kopā, kur MARŠRUTĒTĀJU NEVAR novietot, lai tas nekļūtu par bezjēdzīgu interjera priekšmetu.
1. Priekšmeti, kas var aizdegties
Maršrutētāji mēdz karst, jo īpaši, ja mājās ir daudz ierīču. Reāls piemērs no dzīves: kāds draugs nolika maršrutētāju drēbju skapī un vēl uzklāja virsū džemperi. Rezultāts – ierīce sāka kust, un gandrīz izcēlās neliels “šovs ar liesmiņām”.
Morāle – neslēpiet maršrutētāju vietās, kur trūkst gaisa, īpaši starp apģērbu, papīriem vai citiem viegli uzliesmojošiem priekšmetiem. Labāk, lai tas stāv redzamā vietā, nekā pārvērš skapi par kūpinātavu.
2. Metāls un spoguļi – Wi-Fi nedraugi
Metāls atstaro signālu gluži kā bumba atsitas pret sienu. Ja noliksiet maršrutētāju pie seifa, radiatora vai spoguļa, internets kļūs nestabils, un jūs lamāsieties uz visām pusēm. Īpaši kaitīgi ir lieli spoguļi ar metāla pārklājumu – tie darbojas kā īstas signāla slāpētājierīces.
Mazs eksperiments: pietuviniet telefonu spogulim un redzēsiet, cik ļoti signāls sāk “lēkāt”.
3. Viss, kas saistīts ar ūdeni
Jā, ūdens ļoti slāpē radioviļņus. Akvāriji, vāzes, pat pudeles ar ūdeni nav labākie kaimiņi maršrutētājam. Ja blakus noliksiet piecu litru pudeli, signāls tūlīt pasliktināsies. Tāpēc maršrutētāju turam tālāk no ūdens objektiem.
4. Sadzīves tehnika: no mikroviļņu krāsns līdz ledusskapim
Zināt, kāpēc Wi-Fi bieži “ķeras” virtuvē? Tāpēc, ka mikroviļņu krāsnis un vecie ledusskapji strādā tajā pašā 2,4 GHz frekvencē. Arī televizors, skaļruņi, pat veļas mašīna var traucēt signālu.
Padoms pieredzējušajiem: ja jums ir divjoslu maršrutētājs, pārejiet uz 5 GHz. Jā, darbības rādiuss ir mazāks, bet traucējumu gandrīz nav.
5. Fluorescējošās spuldzes
Šīs vecās enerģiju taupošās spuldzes var būt diezgan traucējošas. Īpaši, kad tās tikko tiek ieslēgtas. Ja pamanāt, ka Wi-Fi lēnām strādā – pārbaudiet, vai maršrutētājs nav blakus šādai spuldzei.
6. Mēbeles, grāmatas un viss, kas “norij” signālu
Nolikt maršrutētāju grāmatu plauktā? Vai vitrīnā aiz stikla? Lieliska ideja, ja patīk meklēt signālu kā piedzīvojumā. Grāmatas, mēbeles un jebkuri šķēršļi slāpē radioviļņus. Rezultātā signāls apiet šķēršļus, bet cieš visattālākās telpas.
7. Guļamistaba – pretrunīga vieta
Zinātnieki nav pierādījuši Wi-Fi kaitīgumu, taču atstāt maršrutētāju pie gultas ir diskutabla izvēle. Īpaši, ja esat uzmanīgs vai blakus guļ bērni. Labāk izvēlēties neitrālu vietu – lai tas “strādā” tur, kur neviens neguļ.
8. Uz grīdas
Vispopulārākā maršrutētāja “mītne” ir zem galda vai aiz naktsgaldiņa uz grīdas. Kāpēc tas ir slikti? Pirmkārt, signāls vēršas uz leju (īpaši, ja grīda ir betona). Otrkārt, tā ir putekļu krātuve un vieta, kur viegli var nejauši pieskarties vai uzkāpt.
Atcerieties: optimālais augstums ir pieauguša cilvēka krūšu līmenī, t.i., 1–1,5 metri.
9. Bērnistaba un bērna mācību vieta
Nelieciet maršrutētāju pie bērna gultiņas vai pie galda, kur bērns mācās. Lai arī inženieri saka, ka Wi-Fi nav kaitīgs, tomēr saprātīgi ir samazināt starojumu bērnistabā. Labāk novietot to viesistabā vai koridorā.
10. Neņem vērā dzīvokļa plānojumu
Katram dzīvoklim ir savas īpatnības: biezas sienas, starpsienas, nišas, apsildāmās grīdas. Tas viss traucē signāla izplatībai.
Lasi vēl: Aizsērējumi un ne tikai: kāpēc nedrīkst liet pēc cepšanas eļļu izlietnē vai tualetē
Padoms: nekrīti slinkumā – pastaigājies ar telefonu un signāla mērīšanas aplikāciju, atrodi labāko vietu. Dažkārt visneparastākā stūrīša izrādās ideāla!
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..
Tevi noteikti interesēs
- Mazajam princim Džordžam pēc nedēļas būs jāsāk ievērot skarbu monarhu tradīciju: neviens par to nav sajūsmāby Laura Andersone
- Rozes ziedēs kā mākoņi visu vasaru: mēslojumam jāizmanto divus produktus, ko parasti izsviežam atkritumosby Laura Andersone
- Būtiska informācija iedzīvotājiem par izmaiņām norēķinos – eiro banknotes mainīsies no 2026. gadaby Rinalds Bergmanis