Kas ziemā ir nepieciešams automašīnai?

87654248

Ziemā sals sagādā daudz nepatikšanu automašīnām. Labi, ka mūsdienās eksistē daudz un dažāda speciāla auto kosmētika un ķīmija, kas palīdzēs atbrīvot jūs no daudzām problēmām ziemas laikā, kā arī atvieglot dzīvi jums un jūsu automašīnai.

Tagad aplūkosim, kas mums varētu noderēt:

1. Anti gēls

Kā jau parasti tas notiek, ziemā atnāk nemanāmi. Bet dīzeļdegvielai patīk sasalt sala laikā. Tā pārvēršas želejas maisījumā, zaudē savu kustīgumu, kā rezultātā vienā jaukā rītā jūs varat arī pavisam vienkārši nepiedarbināt savu auto. 

Lai novērstu šādas nepatikšanas, vajadzētu izmantot speciālu līdzekli ar nosaukumu “Anti gēls” Šāds līdzeklis paredzēts, lai uzlabotu dīzeļdegvielas īpašības pie zemas temperatūras, vai vienkāršāk runājot tas ir līdzeklis, kas pazemina degvielas sasalšanas temperatūru  pie – 40 grādiem un zemāk.

Jums vajadzētu kārtīgi sakratīt  “Anti gēla” pudeli un pirms degvielas uzpildes to ieliet degvielas bākā. Pēc tam vajadzētu uzpildīt auto par 40-60 litriem, to nepieciešams darīt, lai līdzeklis vienmērīgi samaisītos.

2. Slēdzeņu atsaldētājs

Tiem, kuriem nav automašīnas signalizācija, dažreiz notiek tāda nelāga situācija, kad aizsalst slēdzene. Ieliec atslēgu, bet to nav iespējams pagriezt. Protams, var pacensties piepūlēties, bet tā jūs riskējat to salauzt. Vai arī var to atsaldēt uzlejot verdošu ūdeni kā reklāmās. Šāds variants palīdzēs, tikai pēc tam būs vēl sliktāk.

Lai atrisinātu šo problēmu vajadzētu izmantot “atsaldētāju”. Tas ir līdzeklis, kurš ātri izšķīdina ledu slēdzenē un novērš atkārtotu sasalšanu.

Slēdzeņu atsaldētājs – flakons ar speciālu tievu uzgali, ar kura palīdzību var bez problēmām ieliet saturu slēdzenes spraugā. Tāpat ir arī atsaldētājs atslēgu piekariņa formā, tomēr tajā ir maz šķidruma un  ar to pietiks tikai vienai reizei. Par labiem tiek atzīti šādu ražotāju atsaldētāji – Hi-Gear, Velv, Qualco, Expert и Lukkosula .

3. Vējstiklu atkausētājs

Diezgan bieži kopā ar slēdzenēm aizsalst arī vējstikli. Tos pārklāj ledus garoziņa, caur kuru gandrīz nekas nav redzams. Lai to likvidētu nāksies vai nu ilgi un apnicīgi to skrāpēt nost  vai nu sildīt automašīnu  un gaidīt, kad stikls pats nokusīs. Protams, tam pavisam nepietiek laika. Darīšanas, darbs un vēl arī sastrēgumi uz ceļiem. Vajag novākt šo bezjēdzību pēc iespējas ātrāk. Tieši tādēļ ir pieejami  “atkausētāji”.

Ir divu atkausētāju veidi. Preparāti, kurus nepieciešams izmantot, lai novērstu  sasalšanu un preparāti,  kas kalpo ledus likvidēšanai no jau sasaluša stikla.

Pirmos ir nepieciešams izsmidzināt uz tīra stikla pēc kā vairākas dienas var nebaidīties no tā, ka tas aizsals. Otros nepieciešams izsmidzināt uz stikla augšējās daļas, lai tas notecētu lejā. Tādējādi tiem jāuzirdina un  jāizšķīdina ledus. No pašiem efektīgajiem var izvēlēties šos: Entfroster Pingo, Scheiben Enteiser LiquiMoly, Kerry, Hi-Gear.

4. Šķidrums ātrai pielaišanai

Aukstā laikā pielaist dzinēju mēdz  būt grūti. Zemās temperatūras dēļ benzīna izgarošana ļoti pasliktinās, bet gaisa blīvums palielinās, plus vēl tam visam vajadzētu ņemt vērā degvielas slikto kvalitāti un sasalušo eļļu salā. Palīgā mums nāks  speciāls aerosols, kas palīdzēs pielaist aukstu motoru.  Tas tiek izlaists smidzināmā veidā, tādēļ to izmantot ir viegli un ērti.

5. Anti aizsvīduma līdzekļi

Mitrā, drēgnā laikā stikli aizsvīst un ļoti stipri traucē normālu redzamību.  Krāsns radiators, kondicionētājs vai atvērti logi ne vienmēr glābj, pie tam vēl  ja ar jums kopā brauc iereibušu pasažieru bariņš no kādām svinībām. Šādā gadījumā vajadzētu izmantot anti aizsvīduma līdzekli, kurš padarīs jūsu stiklu caurspīdīgu. Pats galvenais uzklāt līdzekli uz tīra stikla, savādāk nekāda efekta no Anti aizsvīduma līdzekļa nebūs.

6. Neaizsalstošs logu šķidruma līdzeklis

Jūs visticamāk zināt kā no fizikas stundām vai paša pieredzes, ka parasts ūdens ziemā sasalst. Lai tas nenotiktu, vajadzētu izmantot neaizsalstošu logu šķidruma  līdzekli, kuru nepieciešams ieliet  mazgātāja tvertnē laicīgi, pirms iestājas sals.

Savādāk jūs ne tikai nevarēsiet  attīrīt stiklus, bet arī sasalušais ūdens  cauruļvadā  var sabojāt sūkni. Kvalitatīvam neaizsalstošajam logu šķidruma līdzeklim  nevajadzētu aizsalt pie gaisa temperatūras – 20 un – 30, kā arī jābūt ar labām mazgāšanas īpašībām, neatstājot pēc sevis  traipus un smērējumus. Un atceraties, ka nedrīkst atšķaidīt neaizsalstošo logu šķidruma līdzekli  ar ūdeni  vai vēl kaut ko, tādējādi tas zaudē savas spējas.

COMMENTS

  • <cite class="fn">Edgars Rudzītis</cite>

    1. Anti gēls
    muļķības, jebkurā cienīgā DUS ziemas DD sāk tirgot jau laikus, kas paredzēta zemam temperatūrām.

    2. Slēdzeņu atsaldētājs
    muļķibas, pamatā vienu reizi gadā saeļļo un ar augstspiediena mazgātāju nespied iekšā slēdzeņu mehānismā.

    3. Vējstiklu atkausētājs
    Pašiatkusīs pēc 20 min darbinot auto

    4. Šķidrums ātrai pielaišanai
    vispar konča ! Ātri pielaist var tikai bikses, automašīnu var iedarbināt.

    5. Anti aizsvīduma līdzekļi
    nomainīt salona gaisa filtru.

    Liekas, ka šo rakstu sagatavoja ne-auto-pazinējs diemžēl

Leave a Comment