Uzzini 7 lietas, kuras ļaus Tev kļūt interesantākam!

Sociable

Vai Tu vēlies būt viens no interesantākajiem sarunu biedriem mājas ballītē? Ja Tu vēl neesi komunikācijas guru- neuztraucies! Šie ieteikumi Tev var palīdzēt!

  • Esi drošs, bet ne uzbrūkošs

Reizēm labākā pieeja, lai uzsāktu sarunu, ir aizsardzība. Saprotot to tā, ka tu neuzbrūc sarunas biedriem, sākotnēji esi piezemēts un “testē ūdeņus”, kādas tēmas šai kompānijai patīk un, kuras ne visai. Raisot sarunas, paši runātāji bieži neapzinās, ka jau kādu brīdi ir sākuši garlaikot sarunu biedrus, tāpēc esi entuziastisks  un pozitīvs par savu sakāmo. Noteikti arī jāpievērš uzmanība sarunas biedru pozām, mīmikai- kopējai ķermeņa valodai.

Seko līdzi jaunākajai informācijai, izsakies labāk īsi un kodolīgi, nevis nodarbojies ar “ūdens liešanu”. Lai saprastu, vai cilvēki ir ieinteresēti tavā stāstījumā, pievērs uzmanību vai tev uzdod jautājumus. Ja nav neviena jautājuma, tad visticamāk tava tēma nav pietiekami aizraujoša, tāpēc labāk pabeidz stāstāmo un uzdod jautājumu kādam citam sarunas biedram.

  • Iemācies būt labs klausītājs

Bieži vien vispatīkamākie cilvēki ir ļoti labi klausītāji. Ir labi dalīties ar savām pārdomām un idejām, bet, darot tikai to, tev draud tādu statusu iegūšana kā egoists, narciss un lielībnieks. Ikvienam cilvēkam patīk runāt par sevi un savu pieredzi, bet tieši tādēļ pasaulē ir salīdzinoši maz labu klausītāju. Pētījumi rāda, ka ļaušana cilvēkam stāstīt, ir tik pat liela bauda kā ēdiens un nauda. To pašu nodrošina runāšana, ziņošana par sevi sociālajos tīklos.

Tu vari radīt lielisku iespaidu, sakot ļoti maz. Esi uzmanīgs klausītājs un, ja tēma tevi patiesi interesē, tad uzdod papildus jautājumus, saistībā ar tēmu. Tas ļaus saprast runātājam, ka tu klausies un seko līdzi stāstītajam. Ironiski, ka cilvēki, kuri mums visvairāk patīk ir tie, kuri vismazāk runā.

  • Runā par otra cilvēka interesēm

Lai neveiktu bezgalīgus un iespējams muļķīgus minējumus par to, kas cilvēkam varētu šķist interesants, vienkārši pajautā kādas tēmas viņu interesē vai, kas ir viņa ikdienas aizraušanās. Vienmēr cilvēkiem patīk runāt par hobijiem, jo hobiju viņi paši izvēlas labprātīgi, tātad viņiem šī nodarbe sagādā prieku un patīk.

Ja arī tev interesē partnera interesējošā tēma, tad būs vēl vieglāk veidot saikni starp jums, jo tev būs patiesa interese un iespējami komentāri ar savu pieredzi, kas ļaus sarunu biedram iepazīt arī tevi.

  • Izvēlieties 3 labus stāstus

Arī komiķi, kad ir uz skatuves nestāsta par lietām, kuras tiem tik tikko ir iešāvušās prātā. Viņi gatavojas izklaidēt un iepriecināt publiku. Tas ir tā pat, ja tev būtu jādodas uz darba interviju- pirms tam tu sagatavotu iespējamās atbildes. Tāpēc atlasi 3 stāstus, kurus var stāstīt cilvēkiem gandrīz jebkurā situācijā. Lai stāsti ir interesanti, informatīvi un nākamās iespējamās tēmas aizsācēji.

Sociālie pētījumi liecina, ka cilvēkiem daudz interesantāk ir klausīties stāstos par pašiem cilvēkiem, nevis par kādām lietām vai pelēko ikdienu. Ne velti TV ekrānos ir daudz drāmas filmu, realitātes šovu un baumu raidījumu. Tas ir tāpēc, ka cilvēkiem cilvēku uzvedība šķiet interesanta un fascinējoša. Savukārt, jaunākā Ipad aplikācija tavā ierīcē visticamāk liksies garlaicīga sarunu tēma.

  • Neaizmirsti harismu

Ne viss šarms un iepatikšanās sarunu biedriem slēpjas tavos izteiktajos vārdos. Lielākā daļa cilvēku uztver tevi kā visu kopumu- ķermeņa valoda, mīmika, tavas kustības. Kad tu stāsti dzīvelīgi un ar emocijām, tad otra cilvēka uztverē nonāk tikai 7% no taviem vārdiem. Balss tonis un ķermeņa valoda ir daudz svarīgāka par vārdiem. Tas attiecas uz sarunām, kuras nav strikti informatīvas, bet vairāk emocionālas un neformāla tipa sarunas.

Smejieties, jokojiet. Esi aizrauts savā stāstījumā. Žestikulē. Maini balss toni un intonāciju, tik daudz neraizējoties par sakāmajiem vārdiem un saturu.

  • Izvēlieties interesantu satikšanās vietu

Kad ir norunāta tikšanās ar vēl ne visai labi iepazītu cilvēku, tad izvēlieties interesantu vietu, pasākumu, kas jau pats par sevi stimulē citādākas emocijas kā ikdienā. Daudzi cilvēki ne gluži labi saprot no kā veidojas mūsu sajūtas un emocijas. Izpēte rāda, ka patīkamu satraukumu, esot netradicionālā vietā, cilvēki saista ar cilvēku, kurš ir blakus, lai gan cilvēks patiesībā nav iemesls. Kādēļ cilvēkiem tik ļoti patīk koncerti un mūziķi? Tāpēc, ka mūzika un pūlis ir patīkamu emociju stimulētāji, bet mēs to saistām ar konkrēto mūziķi. Bet patiesība labi justies mums ļauj pati mūzika, nevis mūziķis.

  • Pats galvenais: dzīvo interesantu dzīvi

Kā Dons Kihots reiz teicis: “Ja tu gribi būt bruņinieks, tad sāc dzīvot kā bruņinieks”. Ir jārūpējas par to, lai tu būtu zinošs par interesantām un aktuālām lietām. Lasi grāmatas, skaties informatīvus raidījumus, dokumentālās filmas, jo, ja tu pats šo informāciju nesniegsi savam prātam, tad visticamāk no tavas mutes ārā neplūdīs interesanti stāsti un fakti. Ja nepatīk lasīt vai skatīties dokumentālās filmas, tad satieciet uz sarunu, sev zināmo, visaizraujošāko cilvēku. Cilvēki ar, kuriem tu visbiežāk pavadi laiku, radikāli ietekmē tavu uzvedību. Tāpēc ir teiciens: “Pasaki man, kas ir tavi draugi un es pateikšu, kas esi tu”.

Avots: time.com

Leave a Comment