20.gs. 70. gados padomju kolhozi pārspēja gurķu ražas rekordus, izmantojot metodi, par kuru lauksaimniecības firmas šodien klusē.
Noslēpums slēpjas zivju barībā – lētā un efektīvā paņēmienā, kas ir aizstājis dārgos mēslojumus. Biologs Andrejs Sokolovs, grāmatas “Bioloģiskā lauksaimniecība bez mītiem” autors, skaidro: “Zivju atkritumos ir fosfors, kalcijs un aminoskābes, kas stimulē augļšūnu dalīšanos. Kalcijs stiprina saknes, un fosfors paātrina ziedēšanu.’’
Sniegtās priekšrocības
Augsts slāpekļa saturs – zivju atliekas, īpaši galvas, iekšas un āda, satur daudz slāpekļa, kas veicina lapu augšanu un zaļās masas attīstību.
Fosfors sakņu attīstībai – zivju kaulos un iekšās ir daudz fosfora, kas palīdz gurķiem veidot spēcīgu sakņu sistēmu un uzlabot ziedēšanu.
Bagātīgs kālija avots – kālijs no zivju atliekām veicina augļu veidošanos, palielina to sulīgumu un izturību pret slimībām.
Mikroelementi (cinks, dzelzs, kalcijs) – nodrošina gurķiem labāku vielmaiņu, stiprina augus un uzlabo ražas kvalitāti.
Organiskās vielas – zivju atliekas, sadaloties augsnē, bagātina to ar humusu, uzlabojot mitruma un barības vielu noturību.
Dabīgs augsnes biostimulators – zivju atliekas veicina labvēlīgo mikroorganismu attīstību, kas uzlabo augsnes struktūru un barības vielu pieejamību.
Senā recepte
Tehnoloģija ir vienkārša – zem katra krūma aprok 2-3 siļķu galvas vai sajauc 500 g zivju atgriezumus ar 10 litriem ūdens. Ļaujiet maisījumam nostāvēties 7-10 dienas, pēc tam atšķaidiet ar ūdeni 1:5 un laistiet krūmus reizi divās nedēļās.
Kā mīkstināt pat biezus nagus 5 minūtēs: vienkārša un lēta, bet ļoti efektīva metode
Tomēr metodei ir savas nianses, kuras noteikti vajag ievērot, lai nesanāk problēmas!
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Sarkans un dzeltens punkts — Kāpēc krāsainie marķējumi uz automobiļu riteņiem ir tik nozīmīgiby Rinalds Bergmanis
- Vai kāds zina, kas tas ir? Dārzniekam Dāvidam mājas dīķī uzradies kaut kas aizdomīgs un biedējošsby Laura Blūma
- Kaitēkļiem nemaz nebūs laika pamosties – kā agrā pavasarī apstrādāt kokus dārzāby Anete Vītola