Ar ko laistīt gurķus, lai augļi augtu kā no pārpilnības raga – aizliegta recepte no PSRS

 

Treknās zivis (skumbrija, saurija) paskābina augsni un piesaista kaitēkļus. Tāpēc izmantojiet liesās šķirnes – pollaku, mencu vai upju zivis. Šī metode nav piemērota arī audzēšanai telpās – aromāts piesaista kaķus, kas izrok dobes, un grauzējus. Atklātā zemē tā nav problēma – smarža pazūd dienas laikā.

Lai izvairītos no barības vielu nelīdzsvarotības, nedēļu pēc barošanas ar zivju atliekām, pievienojiet nātru uzlējumu (1 kg uz 10 l ūdens). Nātrēs esošais slāpeklis kompensē fosfora-kalcija “triecienu” un novērš lapu dzeltēšanu.

2023.gada pētījums žurnālā Modern Horticulture apstiprināja, ka zivju pārpalikums augsnē izraisa smago metālu uzkrāšanos. Tāpēc drošā deva ir ne vairāk kā 300 g vienam krūmam sezonā.

Izaugs pat dūres lielumā: lūk, ar ko pavasarī jābaro zemenes, lai iegūtu izcilu ražu

Alternatīvas tiem, kurus traucē zivju aromāts būs dolomīta milti (100 g uz krūmu) – satur fosforu viegli sagremojamā veidā. Derēs arī banānu miza – 3 gabali uz 10 litriem ūdens. Sastāvā esošais kālijs palielina augļu sulīgumu.

Lai iegūtu maksimālu efektu, apvienojiet barošanu ar pienācīgu aprūpi. Veidojiet krūmus vienā kātā – tas samazina konkurenci par pārtiku. Mulčē dobes ar salmiem – tas saglabā mitrumu un neļauj saknēm pārkarst. Gurķus vāc ik pēc 2-3 dienām – tas stimulēs jaunu olnīcu veidošanos.