Ķīnieši ir pārsteidzoša tauta. No vienas puses, viņiem īpaši nepatīk strādāt — gluži tāpat kā mums. No otras puses, viņi nepārtraukti izdomā pārsteidzošus knifus un veidus, kā uzlabot ikdienu.
Pietiek atcerēties, kā viņi ceļ mājas — milzīga daudzstāvu ēka tiek uzcelta tikai mēneša laikā. Nu tie ir tempi!
Šodien gribu parunāt par celmiem un salīdzināt ķīniešu metodi, kā no tiem atbrīvoties, ar mūsējo. Kā domājat — kura pieeja ir efektīvāka?
Kā mēs ar vīru karojuši ar celmu
Mums lauku mājās jau sen auga ābele — milzīga, to vēl tēvs bija stādījis. Bet ar laiku koks vairs nenesa normālu ražu, tikai reizēm uzdāvināja pāris spaiņus ābolu. Un mēs nolēmām tā vietā ierīkot lapeni.
Kad nozāģējām koku un vīrs sazāģēja zarus un stumbru malkai, kļuva skaidrs — izrakt celmu nebūs viegli. Koks nebija satrūdējis, saknes bija iegājušas dziļi zemē.
Sākumā vīrs nolēma celmu izdedzināt — kā iesaka forumos. Vienkārši aplēja ar benzīnu un aizdedzināja. Celms nedaudz apdega, bet saknes palika, kur bijušas. Turklāt svaiga koksne tā īsti nedeg.
Pēc tam viņš mēģināja celmu izraut pa daļām, zāģējot ar fleksi. To daļu, kas bija virs zemes, nedēļas laikā izdevās likvidēt, bet — ko iesākt ar saknēm?
Pēc nedēļas vīrs bija tā noguris, ka atmeta ar roku saviem principiem un izsauca palīgus — pāris vīrus, kas specializējas celmu raušanā. Tie vienā dienā izrāva saknes, pārrokot pusi dārza un gandrīz salaužot vārtus. Izrādījās, mūsu ābelei bija nestandarta un ļoti garas saknes, ko izrakt nemaz nebija viegli, tāpēc arī summa tāda.
Bet, ja mēs toreiz būtu zinājuši par ķīniešu metodi, būtu ietaupījuši nervus.
Salpetris un sāls — ļoti pretrunīgas metodes
Droši vien visi ir dzirdējuši par celmu ar salpetri un sāli. Kad mums radās jautājums, kā atbrīvoties no celma vasarnīcā, es uzreiz vīram teicu — nekādas ķīmijas.
Personīgi uzskatu, ka ķīmiskās metodes ir pieņemamas tikai tur, kur cilvēki neaudzē dārzeņus, jo visa tā ķīmija agrāk vai vēlāk nonāk gruntsūdeņos.
Brīnumainā ķīniešu metode: pret lauzni nav aizsardzības
Kad uzzinājām par šo metodi, mans vīrs tikai pasmējās un teica, ka tas nav iespējams. Patiesībā ķīniešiem ir ne tikai idejas, bet arī spēja uzlabot rīkus.
Ķīnieši izņem pat milzīgus celmus, kas pārsniedz cilvēka augumu, izmantojot lauzni. Bet tas nav parasts lauznis, bet gan īpašs — ķīniešu. Tāds kā ass, tērauda āķis, apmēram mūsu armatūras garumā un biezumā. Efekts tiek panākts ar garo rokturi, kas darbojas kā spēcīgs sviras mehānisms.
Protams, vienatnē lielu celmu ar lauzni neizvilksi. Bet ķīnieši vienmēr strādā komandā.
Vispirms viņi nedaudz atrok zemi zem celma. Tad iesprauž zem celma asa gala lauzni tā, lai tas cieši ieķertos koksnē. Un divi vai trīs cilvēki vienlaikus spiež garo rokturi.
Pusstundas laikā vairāki cilvēki viegli izšūpo celmu ar lauzni un beigās gandrīz pilnībā to izvelk no zemes. Pa ceļam saknes vai nu nocērt, vai arī sazāģē, lai tās neturētu stumbra paliekas.
Starp citu, arī lielās saknes viņi izvelk ar to pašu lauzni — tās tiek uzrautas un izkustinātas. Lielākajai daļai koku saknes atrodas diezgan tuvu virszemei, tāpēc šī viltīgā ķīniešu metode darbojas.
Lasi vēl: Gliemeži bēg kā no uguns: viens līdzeklis, kas padzīs šos kaitēkļus
Vienīgais šīs metodes trūkums — vieta pēc celma izraušanas izskatās kā pēc sprādziena, bedraina un sabojāta. Tomēr to ir viegli izlīdzināt, galvenais — celms tiek likvidēts ātri un maksimāli videi draudzīgi.
Un tagad apskatīsim vēl dažas celmu izraušanas metodes, ko izmantojam pie mums.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..
Tevi noteikti interesēs
- Bērni un mazbērni nevarēja ierasties uz vecmāmiņas dzimšanas dienu: es izdomāju plānu, kā glābt svētkusby Rinalds Bergmanis
- Paliku stāvoklī 49 gadu vecumā – mana meita pārtrauca ar mani runātby Rinalds Bergmanis
- Kāpēc patiesībā nekad nevajadzētu mest pelmeņus verdošā ūdenī – kļūda, ko pieļauj teju visiby Rinalds Bergmanis