Ir veikta izpēte vīrišķības un mikrobioloģijas komplektā. Meksikā tika nolemts, ka ir vērts izmeklēt, kas patiesībā slēpjas vīriešu bārdās, tāpēc tika izvēlēti pārdesmit vietējie ūsaiņi un bārdaiņi, lai aizvestu tos uz laboratoriju.
Rezultāti bija tādi, kurus parasti medicīnas iestādes darbinieki vēlas pavēstīt personīgi, lai neviens cits par tiem neuzzina:
Pāris bārdās bija parasto baktēriju formas, bet dažu bārdu stāvoklis bija pielīdzināms tualetes baktēriju ainai.
“Tās ir tādas baktērijas, kuras parasti ir atrodamas labierīcībās un fekālijās,” stāsta testa veicējs. “Tas nenozīmē, ka šīs baktērijas viennozīmīgi izraisīs kādas slimības vai spēj apdraudēt veselības stāvokli, bet tomēr tas rada raizes.”
Ne velti sievietēm bieži vien nešķiet saistoši vīrieši ar bārdām, jo iespējams viņas nojauš, ka tajās varētu būt kādas nepatīkamas baktērijas, kuras, skūpsta laikā, nonāktu arī uz sievietes sejas.
Tas ir tikai loģiski, ka uz vīriešu sejām, kuriem ir bārdas, ir daudz vairāk dažādu baktēriju, nekā gludi skūtiem vīriešiem. Bārdas matiņi darbojas kā siets, kas aiztur dažādus gružus, baktērijas un citādus niekus.
Pētījumā tika atklāts, ka tavā bārdā ir sastopamas tādas baktērijas, kuras parasti ir zarnu traktā vai fekālijās, bet iespējamība ir 1:6, ka tādas pašas baktērijas ir arī uz tava telefona. Žurnālists no The Guardian izteicās: “Šādos stāstos ir vairāk kaku nekā vīriešu bārdās!”
Avots: theatlantic.com