Nesen mūsu ģimenes dārzā pēkšņi savairojās desmitiem čūsku, kas dažkārt pat mēdza ielīst mājoklī. Mēnešiem ilgi mēģinājām no tām tikt vaļā, bet tas neizdevās.
Tad nolēmām vērsties pie speciālistiem. Bijām pārsteigti līdz sirds dziļumiem, uzzinot rāpuļu parādīšanās iemeslu.
Bet vai jūs zinājāt, ka čūskas jūsu mājoklim var piesaistīt vairāki augi? Noskaidrosim, kuri tie ir un kā izvairīties no nelūgtajām viešņām jūsu dārzā un mājā.
Kādus augus nedrīkst stādīt pie mājas?
Dažiem populāriem augiem ir smarža, kas pievilina čūskas, vai arī šie augi rada apstākļus, kas piesaista čūskas. Lūk, vairāki no tiem:
Purva cūkausis jeb purva kalla
Purva cūkausis aug mitrās un ēnainās vietās, bieži pie ceļiem vai ūdenstilpju tuvumā. Ir novērots, ka čūskas ir izplatītas vietās, kur aug purva cūkausis.
Septiņu gadu cikli, ko cilvēks iziet pēc 42 gadiem
Violetā kasija
Šī auga augļi ir saldi un piesaista mazus dzīvniekus, piemēram, peles un vāveres. Savukārt čūskas parasti seko savam medījumam. Ja dārzā aug kasija, īpaši augļu laikā, iespējams biežāk novērot čūskas tās tuvumā.
Ja jums ir pāri 55 gadiem — 7 lietas, ko labāk nestāstīt saviem bērniem
Smaržīgi ziedi (pasiflora, jasmīns, kosmejas, ipomejas jeb rīta krāšņums)
Šī auga augļi ir saldi un piesaista mazus dzīvniekus, piemēram, peles un vāveres. Savukārt čūskas parasti uzturas vietās, kur ir šie grauzēji. Ja jūsu dārzā aug kasija, īpaši augļu laikā, iespējams biežāk sastapt čūskas tās tuvumā.
“Vīrieši nav vajadzīgi, lai būtu laimīga” — 60 gadus veca sieviete dalās ar savu pieredzi
Kā novērst čūsku parādīšanos dārzā un mājā?
Čūskas ierodas tur, kur tām ir pajumte, barība un ūdens. Lai aizsargātu no tām savu māju, nodrošiniet šos trīs faktorus:
Samaziniet grauzēju pievilcību mājas tuvumā. Čūskas biežāk parādās vietās, kur uzturas peles un citi mazie grauzēji. Uzturot tīrību, īpaši pieliekamos un pagrabus, iespējams samazināt šo dzīvnieku klātbūtni un līdz ar to arī čūsku risku.
Regulāri pļaujiet zāli – čūskām patīk paslēpties augstā zālē, brikšņos un krūmos.
Noblīvējiet plaisas un caurumus dzīvojamajā mājā un palīgēkās – pārbaudiet sienas, jumtu, ventilācijas atveres un plaisas zem durvīm.
Neatstājiet atklātu ūdeni – peļķes, veci spaiņi un saplīsuši puķu podi var piesaistīt mitrumu meklējošus dzīvniekus un kļūt par vidi, kur vairojas odi.
Ja dārzā vai pie mājas atrodat čūskas ādu, tā ir zīme, ka čūska mitinās kaut kur tuvumā. Informējiet savus ģimenes locekļus, esat uzmanīgi un pirmām kārtām centieties čūskai tīkamu vidi padarīt nepiemērotāku.
Ja jums šis raksts šķita interesants, atzīmējiet to ar emocijzīmi un dalieties ar draugiem sociālajos tīklos. Priecāsimies arī, ja sniegsi savus komentārus, it īpaši, ja nācies saskarties ar čūsku “invāziju”.