Kālija humāts
Droši vien daudzi jau nojauta, ka runa ir par organisko mēslojumu – kālija humātu. Pēc tā lietošanas gurķi, pat tie, kurus jau bijāt norakstījuši, atžirgs un atkal dos cerību uz labu ražu.
Galvenā kālija deficīta pazīme ir raksturīga dzeltena maliņa gar lapu malām. Tas norāda, ka saknes nespēj izvilkt no augsnes visu nepieciešamo barību.
Kā pagatavoju šķīdumu
Lūk, kā es sagatavoju mēslojumu: izšķīdinu 1 ēdamkaroti šķidrā kālija humāta 10 litros ūdens. Zem katra krūma leju vismaz vienu litru šķīduma. Pēc sākotnējās mēslošanas procedūru atkārtoju, kad gurķi sāk ražot pirmos augļus. Turpmāk mēslojumu lietoju pēc nepieciešamības – it īpaši, ja uz lapām pamanu izteiktas barības vielu trūkuma pazīmes.
Noslēgumā gribu piebilst, ka kālija humāts ir mēslojums, kas ne tikai stimulē augu augšanu, bet arī sekmē humusa veidošanos augsnē. Īsāk sakot, esmu sajūsmā par šī līdzekļa efektivitāti – tas mani vienmēr glābj. Un jums? Vai esat lietojuši kālija humātu?
Lasi vēl: Vecais labais mājas tālrunis – 5 iemesli, kāpēc atkal pieslēgt mājas tālruni
Ja vēl nē, noteikti iesaku to izmēģināt, īpaši tad, ja gurķi pārtraukuši augšanu un sāk dzeltēt.
Tevi noteikti interesēs
- 3 nezāles, kuras nedrīkst atstāt dārzā: tās “apēd” jebkuru augu kultūruby Laura Andersone
- Tie bija pavisam citi laiki… Pazīstamais latviešu aktieris Mārtiņš Vilsons atklāj savu uzskatu par to, kāda bijusi dzīve Padomju Latvijāby Laura Andersone
- 8 lietas, kas bieži sastopamas emocionāli inteliģentu cilvēku mājās – apskatiet, vai jums tās irby Rinalds Bergmanis