Dzeltenas svītras un aplikums? Vienkāršs paštaisīts līdzeklis, kas iztīrīs pat visnetīrāko tualetes podu

Neatkarīgi no tā, cik labi jūs tīriet vannas istabu, laika gaitā uz vannasistabas aprīkojuma veidojas nepatīkams aplikums. Tas ir kaļķakmens, uz kura pieķeras netīrumi, padarot jūsu tualetes poda vai izlietnes izskatu ļoti neglītu.

Es jau sen sapratu – nav jāpaļaujas tikai uz veikalā nopērkamiem līdzekļiem. Tie, protams, attīra santehniku, taču ne vienmēr tiek galā ar aplikumu.

Pastāstīšu, kā man izdodas uzturēt tualetes pods, vanna un izlietne tīras un bez neglītu aplikumu.

Cik bieži jātīra santehnika no iekšpuses un ārpuses

Šī informācija dažiem būs atklājums, tomēr es teikšu – ja uz jūsu izlietnes, uz tualetes poda ir aplikums un rūsas, tad jūs esat pārāk slinks, lai veltītu pāris minūtes dienā, lai to kārtīgi iztīrītu. Santehnika, ja jūs to izmantojat, ir jākopj katru dienu. Un katru dienu tos arī tīriet.

Īpaši tualetes pods. Fakts ir tāds, ka mūsu dabiskie atkritumi nebūt nav sterili, un, iekļūstot tualetes podā, vannā un izlietnē uz mazākajām organiskajām daļiņām, uzreiz sāk vairoties mikrobi. Tāpēc saskaņā ar sanitārajām normām, ja vēlaties dzīvot tīrībā, santehnika ir jāmazgā katru dienu.

Es personīgi vannas, izlietnes un tualetes tīrīšanai atvēlu tieši 10 minūtes. Es lietoju mazgāšanas līdzekli apmēram 5 minūtes un pēc tam rūpīgi noskaloju. Mūsdienu dezinfekcijas līdzekļi iznīcina mikrobus tikai dažu minūšu laikā. Un neaizmirstiet noslaucīt santehniku līdz sausumam, lai uz tās neveidotos sēnīte, jo vannasistabā vienmēr ir silts un mitrs.

Un tagad es jums pastāstīšu, ko darīt ar aplikumu, kas periodiski parādās uz santehnikas.

Etiķis

Visbiežāk sastopamais galda etiķis palīdzēs tikt galā ar dzelteniem traipiem un nelieliem aplikumiem uz tualetes poda vai izlietnes. Notīriet tualetes podiņu ar dezinfekcijas līdzekli un naktī izsmidziniet neatšķaidītu etiķi tualetes poda iekšpusē, pārliecinoties, ka tas nokļūst uz traipiem. Uz nakti ielejiet glāzi etiķa tieši notekcaurulē, bet no rīta nedaudz paberzējiet ar tualetes birsti, un jūs redzēsiet, ka traipi ir pazuduši. Etiķskābe labi mīkstina kaļķakmeni, un to būs viegli noskrāpēt.

Sāls

Pārtikas sāls ir spēcīgs aplikuma noņemšanas līdzeklis. Taču šī metode nav ātra. Uz nakti izmazgātā tualetes podā ieberam glāzi smalkas sāls un notīrām to ar birstīti, cenšoties sāls šķīdumu izkliedēt pa sieniņām. Atstājam to līdz rītam, bet no rīta nomazgājam ar ūdeni un slotiņu kā parasti. Ja to izdarām 2 reizes, nokļūst pat vecais aplikums ceļgalā, ko parasti ir ļoti grūti noņemt. Sāls šķīdums labi dezinficē tualeti un likvidē nepatīkamo kanalizācijas smaku.

Rubīnskābe

Ja šo līdzekli uz 20 minūtēm uzklāsiet uz tualetes poda, vannas vai izlietnes sieniņām un pēc tam labi noslaucīsiet ar skruberi, dzeltenie traipi pazudīs paši no sevis, un no ūdens izšķīdīs aplikums.

Lasi vēl: Kāpēc nekad nevajadzētu mest pelmeņus verdošā ūdenī

Taču esiet uzmanīgi, šo skābi nevar izmantot bieži, jo tā var sabojāt vannas virsmu, ja tā ir emaljēta.

 

 

 Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….

Leave a Comment