Tajā slēpjas tās pašas apslēptās dusmas, kas patiesībā pieder sapņotājam, bet viņa psihe tās ir projicējusi uz aizgājušā tēlu, kurš sapņos izrāda aizliegtas emocijas un reakcijas.
Kad sērošanas process virzās uz priekšu, sapņi par aizgājēju mainās ne tikai sižeta, bet arī emocionālā aspektā. Pakāpeniski, sastopot aizgājēju, sapņotājs sāk piedzīvot atvieglojumu, prieku, mazas skumjas vai pateicību.
Sapņojot, viņš atceras dažus norādījumus, ko aizgājējs sniedza, kā arī detaļas, kas šķiet svarīgas ziņas. Pamostoties, viņu vairs neapgrūtina emocionāls smagums.
Dažkārt sapnī var parādīties šis cilvēks kā metafora, simbols vai asociācija. Viņš nepasludina sevi tieši, bet drīzāk kalpo kā “sveiciens no pagātnes”, norādot uz kādu sapņotāja personības aspektu vai dzīves apstākļiem, kuriem vajadzētu pievērst uzmanību.
Piemēram, ja sapņotājs saista savu vectēvu ar gudrību, apņēmību vai mentoringu, viņš varētu interpretēt viņu kā šādu īpašību simbolu, pat ja vectēvs jau sen ir aizsaulē.
Ko bildē ieraudzīji pirmo? Pārbaudījums tiem, kas nebaidās skatīties patiesībai acīs
Aizgājušā paziņa var sapnī norādīt uz sapņotāja neizmantoto potenciālu, īpaši ja tas ir saistīts ar kādām īpašībām vai iemaņām, kas bija raksturīgas šai personai. Šajā gadījumā ir svarīgi ņemt vērā sapņotāja individuālās asociācijas – kādas īpašības vai dzīves aspektus viņš saista ar aizgājēju un kā tās var atspoguļoties viņa paša dzīvē.
Torte “Napoleons” – īpaša recepte no pagājušā gadsimta 60. gadiem
Sapnim būs nozīme nevis kā personīgai tikšanās, bet gan kā simboliskai mijiedarbībai, kas palīdz sapņotājam labāk izprast savus pašreizējos dzīves apstākļus.