Sapņu motīvs par aizgājējiem ir diezgan populārs. Šie sapņi izraisa spēcīgas emocijas: no rūgtuma un vainas līdz priekam. Jebkurš sapnis ir sapņotāja iekšējās pasaules atspoguļojums un norāde uz to, kādu pieredzi cilvēks vēl nespēj aptvert.
Bieži vien sapņi par aizgājēju ir veids, kā tikt pāri zaudējumam. Cilvēks ne vienmēr var apzināties, ka mīļotā zaudējums viņa dvēselē ir atstājis dziļu emocionālu brūci, kas prasa uzmanību.
Iespējams, tad, kad notika nelaime, cilvēks nedeva sev laiku vai iespēju pilnībā piedzīvot skumjas. Tad atmiņas par aizgājēju var parādīties sapņos, kur aizgājējs it kā “atgriežas”, un sapņotāju “pārklāj” rūgtuma un asaru lavīna. Tādējādi sapnis kļūst par veidu, kā apraudāt zaudējumu.
Sapņi par aizgājušo var būt saistīti ar vainas sajūtu, īpaši, ja reālajā dzīvē starp cilvēku un aizgājēju ir neatrisināti jautājumi vai konflikti. Zemapziņa tiecas pēc pabeigšanas un iekšējā līdzsvara.
Ja dzīves laikā konfliktu nav izdevies atrisināt, psihe mēģina situāciju “labot” ar miegu dialoga, apskāvienu ar aizgājēju vai problemātiskās situācijas rekonstrukcijas veidā.
Gadās, ka reālajā dzīvē sapņotājs ļoti mīlēja aizgājēju, bet sapņos viņš ir rupjš un dusmīgs pret viņu. Šajā gadījumā sapnis stāsta cilvēkam, ka dziļi iekšā viņš ir dusmīgs, ka aizgājējs viņu “pameta/pameta”.
Lasi vēl: Tamāra Globa nosauca zvaigžņu zīmes, kurām kabatas piepildīsies ar naudu līdz šī gada beigām
Reālajā dzīvē cilvēks var aizliegt sev dusmoties uz aizgājēju, bet sapņos laužas cauri īstas jūtas. Tas nav ne labi, ne slikti – tas ir normāli, jo sērošanas procesa dusmu posms ir svarīgs posms ceļā uz zaudējuma pieņemšanu.
Gadās gluži otrādi, mīļotais aizgājējs, ar kuru reālajā dzīvē viņam bijušas ļoti labas attiecības, sapņos parādās sagrozītā lomā – sapņos kliedz, dusmojas, apsūdz vai pat sit sapņotāju, novedot viņu līdz asarām. un neprāts. Par ko ir runa?
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā