Eksperti atklāj, no kuriem materiāliem lietas nemaz nevar gludināt

Daudzi audumi, no kuriem tiek izgatavoti mūsdienīgi apģērbi, nav paredzēti gludināšanai. Pastāstīsim, kuras lietas labāk negludināt, lai tās nesabojātu.

Ko nozīmē pārsvītrotā dzelzs ikona uz apģērba etiķetes

Pārsvītrotā gludekļa ikona uz apģērba etiķetes nozīmē, ka priekšmetu nevar gludināt. Šis brīdinājums palīdz novērst auduma bojājumus, ko var izraisīt augsta temperatūra vai tieša saskare ar gludekli.

Šī zīme ir īpaši svarīga smalkiem materiāliem, kas karsējot ātri zaudē savu formu vai izskatu. Šī simbola neievērošana var izraisīt neatgriezeniskus bojājumus, piemēram, šķiedru kušanu vai auduma saraušanos.

Materiāli, kurus nevajadzētu gludināt

Neilons un poliesters. Tie ir sintētiski audumi, kas augstā temperatūrā var kust vai deformēties, tāpēc to gludināšana var sabojāt šķiedras struktūru. Šādiem materiāliem ieteicams izmantot tvaika gludekli vai izvēlēties minimālo sildīšanas režīmu, ja gludināšana joprojām ir nepieciešama.

Zīds. Šis materiāls ir īpaši jutīgs pret temperatūru, un gludināšana var sabojāt tā smalko struktūru un dabisko spīdumu. Labāk ir izvairīties no tieša kontakta ar gludekli un izmantot tvaika gludekli tikai drošā attālumā.

Samts un velūrs. Šiem audumiem ir unikāla tekstūra, kas gludinot var zaudēt savu izskatu, jo zem spiediena audums tiek nospiests un kļūst plakans. Lai izlīdzinātu, labāk ir tvaicēt no attāluma, lai izvairītos no deformācijas.

Āda un eko āda. Gludināšana var izraisīt no dabīgās vai mākslīgās ādas izgatavota izstrādājuma deformāciju, bojājumus, plaisas vai formas zudumu. Lai rūpētos par šādiem materiāliem, labāk ir izmantot īpašus līdzekļus, kas atjauno maigumu un spīdumu.

Likra un elastāns. Šie elastīgie audumi, ko bieži izmanto sporta apģērbam, gludinot zaudē savu elastību un formu, tāpēc termiskā apstrāde ir kontrindicēta.

Ja tomēr lietas jāgludina, tad nākamajā lapā lasiet tālāk, kā vajadzētu gludināt noteiktu materiālu lietas.

Leave a Comment