Taču Starptautiskā slēpošanas federācija brīdina, ka šādi risinājumi ir īslaicīgi, un bez būtiskām izmaiņām klimata politikas pieejā daudzi kūrorti nākotnē varētu tikt slēgti.
Zinātniskie pētījumi norāda, ka Antarktīdas veģetācijas platība pēdējo 35 gadu laikā ir palielinājusies vismaz 14 reizes, kas liecina par būtiskām klimata pārmaiņām.
Antarktīdas pussala, ko agrāk klāja ledus, šobrīd strauji aizaug ar veģetāciju – Apvienotās Karalistes zinātnieki analizēja satelītattēlus no 1986. līdz 2021. gadam un konstatēja, ka augu klātā platība pieaugusi no mazāk nekā viena kvadrātkilometra līdz pat 12 kvadrātkilometriem.
Turklāt pēdējo piecu gadu laikā veģetācijas pieauguma temps ir par 33% augstāks nekā iepriekšējos gadu desmitos.
Zinātnieki arī uzsver, ka straujais sūnu apaugums var veicināt jaunu, tostarp invazīvu augu sugu parādīšanos, kas var apdraudēt vietējo floru, kas ir pielāgota Antarktīdas skarbajiem apstākļiem. Šajās izmaiņās izšķiroša nozīme ir pussalas temperatūras pieaugumam par gandrīz 3 °C kopš 1950. gada.
Lasi vēl: Kurš gredzens tev patīk? Uzzini, ko tas saka par tavu garīgo spēku
Eksperti saista šīs pārmaiņas ar cilvēka izraisīto globālo sasilšanu un apgalvo, ka Antarktīda izjūt klimata pārmaiņu sekas daudz intensīvāk nekā citas planētas daļas.
Tevi noteikti interesēs
- Kā pagatavot ļoti sulīgas un aromātiskas kotletes: drauga mamma iedeva foršu receptiby Laura Blūma
- Jānis Šipkēvics intervijā atklāti paziņo, kādas šobrīd ir viņa attiecības ar viņa trīs bērnu mammāmby Laura Blūma
- Vides eksperts nācis klajā ar paziņojumu par Latvijas ežiem: šie dzīvnieki sākuši uzvesties netipiskiby Laura Blūma