Reizēm ir sajūta, ka vasara tikai sākusies, bet ērces jau “čum un mudž”. Nepatīkami, vai ne? Īpaši, ja gribas baudīt silto saulīti un zvilnēt kaut vai parkā uz zālītes. Bet, lai sevi un savu ģimeni pasargātu, izrādās, ka nav nepieciešams izmantot ķīmiju, ir efektīvi līdzekļi, ko mājās var pagatavot pats.
Drošība pret ērcēm
Ir, protams, elementāras lietas, kā sevi pasargāt no ērču kodumiem un tā, pirmkārt, ir drošība.
1. Pēc katras pastaigas mežā vai parkā rūpīgi pārbaudiet sevi, bērnus, pārējos ģimenes locekļus un arī savus mājdzīvniekus. Tas jādara arī, ja dzīvojat laukos. Ērces parasti nepiesūcas uzreiz, parasti tās vairākas stundas rāpo pa ķermeni, meklējot piemērotāko “barošanās” vietu. Tāpēc regulāras apskates ir labākais līdzeklis, lai novērstu ērču piesūkšanos.
Kā un ar kādiem līdzekļiem balināt veļu: Labākās vecāsmātes gudrības
2. Ērces ir īpaši aktīvas tieši tad, kad modušās – tātad, sezonas sākumā un beigās (t. i., aprīlī – maijā un septembrī – oktobrī). Šajos mēnešos centieties retāk staigāt pa zāli, īpaši pa biezu, aizaugušu un augstu zāli. Jācenšas izvairīties arī no sausas zāles. Pastāv ļoti liela varbūtība, ka ērces jums piesūksies, kad pļausiet sauso zāli laukos.
Izpildi šo testu!
3. Ja jūs dodaties uz mežu, centieties vilkt garās bikses un zeķes, vislabāk, ja bikses varat ievilkt iekšā zeķēs. Derēs arī garie gumijas zābaki. Lai ejot pa meža zāli, ērcēm nebūtu, kur “pieķerties”.
4. Ja nu tomēr ērce jums ir iekodusi, noņemiet kukaini ar diegu vai speciālas pincetes palīdzību (tās var iegādāties aptiekās). Pēc tam sazinieties ar laboratoriju, lai ērci tur nodotu izmeklēšanai un pārliecinātos, ka jums nekas vairs nedraud.
Lai pasargātu sevi un savus tuviniekus, varat izmantot gatavus ērču atbaidīšanas līdzekļus, kurus var iegādāties arī veikalos. Taču jūs varat tādus pagatavot pats mājās, un tie nebūt nebūs mazāk efektīvi!
Tātad, kā tos gatavot?
Raksta turpinājumu lasi nākošajā lapā: