Es nevarēju izaudzēt pētersīļus, kamēr neiemācījos vienu “triku” (izrādās, ka es tos iesēju nepareizi)

Otrkārt

Ikviens, kurš ir mēģinājis audzēt pētersīļus, zina, ka pēc dīgšanas tie aug ļoti lēni un paiet 1,5-2 mēneši, lai atnāktu ilgi gaidītā raža. Lai paātrinātu šo procesu, pētersīļi jāstāda agrāk vai jāaudzē caur stādiem. Es tikai stādu agrāk.

Šeit sākas jautrība – pētersīļi ātri sadīgst tikai mitrā, siltā augsnē. Ja zeme ir auksta, pēc mēneša stādi var neparādīties vai dīgst nevienmērīgi. Es to spriežu pēc savas pieredzes. Ja jums ir atšķirīgs viedoklis, rakstiet komentāros.

Fakts ir tāds, ka pētersīļu sēklas ir pārklātas ar ēterisku apvalku, kas izšķīst tikai siltā augsnē. Bet martā un aprīlī augsta temperatūra nenotiek.

Galvenais triks: pēc tam, kad pētersīļu sējai paredzēta dobe ir gatava, to labi pārlej ar rozā kālija permanganāta šķīdumu, lai to dezinficētu, un nedēļu pārklāj ar plēvi. Tiklīdz gaisa temperatūra sasils līdz +15 C, iesējiet sēklas, atkal pārklājiet ar plēvi un burtiski pēc 10-14 dienām jums būs draudzīgi dzinumi. Tā sēju jau vairākus gadus un nevaru būt priecīgāks par rezultātiem.

Treškārt 

Man ir vēl viens triks, kuru es arī pārbaudīju, un esmu apmierināts ar rezultātu. Tiesa, šajā gadījumā jums būs nedaudz jāpiepūlās. Ja pirmajā gadījumā es stādu sēklas sakarsētā augsnē un pārklāju tās ar plēvi ātrai augšanai, tad šeit mēs runāsim par sēklu apstrādi pirms sēšanas.

Jau rakstīju, ka pētersīļu sēklas klāj ēterisko eļļu kārta, kas pasargā tās no priekšlaicīgas dīgšanas. Un, lai sēklas ātrāk uzdīgtu, šī čaumala ir jāiznīcina.

Lai to izdarītu, iemērciet pētersīļu sēklas 15 minūtes 3% ūdeņraža peroksīda šķīdumā vai degvīnā, ja jums nav iebildumu, un pēc tam noskalojiet ar tīru ūdeni. Ēteriskās eļļas tiks nomazgātas no sēklām, un tās ātrāk dīgst. Lai būtu ērtāk strādāt ar sēklām, ievietojiet tās marles vai auduma maisiņā. Izmērcē un nomazgā tajā sēklas.

Tātad, lai pētersīļu sēklas dīgtu ātri un draudzīgi, no tām ir jāatbrīvojas no būtiskām vielām, kas aizkavē dīgšanu. To var izdarīt, izmērcējot sēklas vai iesējot tās siltā, mitrā augsnē zem plēves.

Lasi vēl: Kāpēc saldētas dilles sanāk bezgaršīgas un nesmaržīgas? 3 padomi dilles saldēšanai ziemai — būs kā svaigs

Un, lai izšķīlušies stādi labāk attīstītos un jums būtu daudz sulīgu zaļumu, sagatavojiet irdenu un barojošu dobi.

Leave a Comment