Es uzzināju vienu noteikumu attiecībā uz skursteņiem un tagad tas vienmēr ir tīrs

Ir pagājuši vairāk nekā 2 gadi, kopš savā vasaras mājā uzstādīju skursteņa plīti. Ne jau tāpēc, ka tagad sūdzētos par sliktu vilkmi skurstenī – tas vienmēr pūš kā “turbīna”, bet saskaņā ar noteikumiem reizi divos gados ir nepieciešams veikt skursteņa apkopi un pārliecināties, vai uz caurules sieniņām nav nosēdumu.

Pirms diviem gadiem tīrīju pirts skursteni. Un tikai mēnesi pirms tīrīšanas es nolēmu paspēlēties ar ilgu kurināšanu pirts plīti. Ak velti es tad nolēmu eksperimentēt, jo burtiski pēc 10 kurināšanām dūmi sāka iet ļoti slikti. Vizuāli pārbaudot skursteni, caurule bija stipri aizsērējusi ar sodrējiem, nācās tīrīt.

Un tagad, pēc 2 gadiem, aktīvi dedzinot malku ar atvērtiem aizbīdņiem, skurstenis izrādījās pilnīgi tīrs un tas mani iepriecināja. Starp citu, es pirts krāsnī liku tikai bērza malku.

Šī bija mana pirmā reize, kad tīrīju skursteni mājās. Jūs pamanījāt, ka man ir īpaša ģeometrija ar diviem 45° pagriezieniem. Man bija jāstrādā tik smagi, lai caurules gals būtu augstāks par kores, un pati konstrukcija būtu izturīga pret vēju.

Tādu skursteni kā man var tīrīt tikai ar elastīgu vārpstu, kuras galā ir birstīte.

Zīmes 13. novembrim: ko drīkst un ko nedrīkst darīt šajā dienā

Tīrot cauruli, izlidoja maz sodrēju, lai gan domāju, ka būs vēl.

Lasi vēl: Iemācījos uzreiz notīrīt jaucējkrānu no aplikuma ārpusē un pelējuma no iekšpuses: nekas nav jāskrūvē

Acīmredzot tik maz sodrēju nogulsnējās tāpēc, ka degšana notiek galvenokārt aktīvi un ar atvērtiem amortizatoriem.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…

Leave a Comment