Nepareizi sagatavota augsne
Augsnes sagatavošanai nepieciešamas aptuveni 2–3 nedēļas: šajā laikā dārzkopim būs jāpārrok dobes, jāatbrīvojas no nezālēm un jāpieliek komposts un pelni.
Svaigs mēslojums
Novembrī, kad tulpes tiek stādītas rudenī, nedrīkst izmantot svaigu mēslojumu, jo tas var apdedzināt vēl nenobriedušo augu sakņu sistēmu. Svaigs mēslojums satur augstu slāpekļa daudzumu, kas, nonākot tieši saskarē ar augu saknēm, var tās apdedzināt un izraisīt augiem stresu. Tā vietā, lai palīdzētu tulpēm, tas var novest pie to iznīcināšanas vai vājināšanas.
Eksperts norādīja uz 3 lietam, kas padara sievieti nelaimīgu
Svaigs mēslojums, īpaši tas, kas satur dzīvnieku izkārnījumus, var pievilināt kaitēkļus, piemēram, mušas un citas zirnekļveidīgas radības, kas var inficēt vai sabojāt stādus. Svaigs mēslojums var izraisīt arī pārmērīgu mitruma uzkrāšanos augsnē, kas var veicināt sēnīšu slimību attīstību un sakņu puvi.
Labāk izmantot kompostu, pelnus vai minerālmēslus, kas satur mazāk slāpekļa un vairāk fosfora un kālija, jo tie veicina sakņu attīstību un palīdz augiem sagatavoties ziemai. Fosfors veicina sakņu stiprināšanu, bet kālijs uzlabo augu izturību pret salu un slimībām.
Tulpes dabiski nāk no reģioniem ar izteiktiem aukstajiem periodiem, tāpēc rudens stādīšana imitē dabiskos apstākļus, pie kādiem tās ir pielāgojušās. Stādīšana rudenī arī nodrošina, ka tulpes zied pavasarī, radot bagātīgu un krāsainu dārzu.